Ogłoszenia parafialne XIX

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX – Niedziela Zwykła – 09.08.2020

1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Wawrzyńca, Wtorek – św. Klary,                                          Czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej,                                                                Piątek – św. O. Maksymiliana Kolbe,                                                                          Sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Święto obowiązujące każdego chrześcijanina. Msze jak w niedzielę.                                                                Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, ksiądz Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski zachęca wszystkich do modlitwy w intencjach Ojczyzny  i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. Z tej racji przed każdą Mszą będzie możliwość prywatnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

1. Dziękujemy V grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła. Sprzątali: Krystyna, Paweł Smółka, Monika Maciejowska. Do ofiary 300 zł dołączyli: Stanisław Kurdziel, Dorota Kucia, Maria Doła.            Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła VI grupę z Czernej: Gleń, Suski, Kita, Joniec, Smółka, Godyń, Piórko, Ostachowski, Bulek, Ostachowska, Godyń, Przybyłowska, Kot.
  2. Dziękujemy za składane ofiary na tacę oraz konto  parafialne. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na spłacenie zaległych należności  z tytułu opłat za grunty i nieruchomości.
  3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy przed kościołem do puszek wyjątkowo wielką sumę 3.236,51zł z przeznaczeniem na leczenie chorej na nowotwór Hani z Ostrężnicy. Ofiara została przekazana. Bóg zapłać za dobroć serc! W gablocie wywieszony list do Hani i Jej Rodziców.
  4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem  o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta.                                      Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek    przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz