Ogłoszenia duszpasterskie – 30.07.2023 – 17 Niedziela zwykła

1. W łączności z Papieżem Franciszkiem i uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na Mszę świętą 06.08.2023 o godzinie 12:00 pod Krzyżem w Krzeczowie. W gablocie jest wywieszony plan transmisji telewizyjnych z wydarzeń Światowych Dni Młodzieży 2023.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, wtorek – św. Alfonsa Marii Liguori, piątek – św. Jana Marii Vianneya.

3. I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:30.

4. Za tydzień w niedziele przypada święto Przemienienia pańskiego i I Niedziela miesiąca – Adoracja najświętszego Sakramentu.

Po Mszy o godzinie 07:00, zmianka Różańcowa.

Papieska intencja modlitwy: Aby rodziny były miejscami komunii i akceptacji, szkołami życia oraz codziennej i owocnej miłości. Sierpień Abyśmy idąc śladami św. Maksymiliana Kolbego dali się prowadzić Niepokalanej i tak jak on nadali światu cechy ufności, wewnętrznej siły i radosnego oddania. Pragniemy modlić się również o trzeźwość.

5. Msze święte i kancelaria parafialna w porządku wakacyjnym.

6. Dziękujemy osobom z XX grupy z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła: Elżbieta Góral, Lucyna Smółka, Magdalena Węgrzyn, Małgorzata Dura. Zakupiono kwiaty za 150zł i złożono ofiarę 80zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę I z Paryża, rodziny: Chmiel, Warzecha, Dura, Plago Kopeć, Tworek, Stolecki.

7. Górale z 42 Góralskiej Pielgrzymki na Jasną Górę pragną wyrazić podziękowania za gościnne przyjęcie w naszych domach. Obiecują zanieść nasze intencje przed tron Jasnogórskiej Matki i Królowej.

8. Jak co roku, na bocznym ołtarzu wyłożona jest księga trzeźwości.

Dar dobrowolnej abstynencji możemy ofiarować w różnych intencjach, miedzy innymi o pokój na świecie, miłość w rodzinach jak również w intencji tych, którzy nie maja siły sami podnieść się ze swoich uzależnień.