Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.11.2021 /1 Niedziela Adwentu/

1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego ale również przygotowania nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Roraty na prośbę wielu parafian, szczególnie rodziców dzieci szkolnych będą odprawiane w ciągu tygodnia o godzinie 18:00 – Zapraszamy Wszystkich.

2. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – św. Andrzeja, Piątek – św. Franciszka Ksawerego,

Sobota – św. Barbary – o godzinie 10:00 Msza w intencji górników i ich rodzin.

3. I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00.

4. I Sobota – odwiedziny chorych od godziny 08:30. Zainteresowanych zgłaszamy w zakrystii.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy o godzinie 7:00 Zmianka Różańcowa.

6. W zakrystii są do nabycia Świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

W każdym chrześcijańskim domu na Wigilijnym Stole powinna być świeca „Caritas”. Ofiary wspierają Najbardziej Potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Koszt produkcji i promocji: Duża świeca 13zł, Mała świeca – 8zł.

7. W zakrystii do nabycia są Poświęcone Opłatki na Wigilię – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

8. We wszystkie środy Grudnia, w czasie Nowenny do Matki Bożej będziemy się modlić między innymi w intencji rodzin nie mogących doczekać się dziecka.

9. Dziękujemy I grupie z Paryża za posprzątanie naszej świątyni: Krystyna, Fryderyk Dura, Anna Warzecha, Kinga Plago – Kopeć, Julia Kłeczek, Wanda, Janusz Chmiel. Do ofiary 550zł dołączyli się: Izabela Tworek, Czesława Rozmus.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę z Paryża: Harwes, Józefowicz, Rozmus, Witkowski, Nowakowska – Malczyk, Rozmus, Malczyk.

10. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Odpady biodegradowalne wyrzucamy bez worka i doniczek na pryzmę obok kontenera.

11. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.