Ogłoszenia duszpasterskie – 28.08.2022  /22 niedziela zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, Sobota – św. Grzegorza Wielkiego.

2. Dziękujemy XIV grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Jolanta Pabis, Agata, Ryszard Chucherko.

Do ofiary 150zł i zakupu kwiatów dołączyli się: Halina Chucherko, Irena Mirek, Helena Koryczan, Elżbieta Wójs, Dorota Gaj, Małgorzata Łabaj, Dominika Czamara.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XV z Nowej Góry: Foryś, Gleń, Kulis, Bobrowska, Zawierucha, Mazur, Chucherko, Gleń, Chudziak, Chucherko, Kocjan, Koryczan, Nowak, Krzyżek, Jakobus.

3. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”.

4. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w czwartek o godzinie 08:00. Będziemy dziękować za szczęśliwy czas wakacji i prosić o potrzebne łaski na nowy rok szkolny i katechetyczny.

5. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego, równocześnie I piątek miesiąca – piątek o godzinie 17:30.

6. Kończy się miesiąc sierpień – dziękujemy za podjęte dzieło trzeźwości, zachęcając do dalszego daru wstrzemięźliwości od alkoholu, tytoniu i innych nałogów.

7. W I piątek po Mszy Wieczornej – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I sobotę miesiąca po Mszy wieczornej Litania do Matki Bożej jako wynagrodzenie za grzechy całego świata. W najbliższą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godzinie 07:00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W I sobotę (3 września) od godziny 08:30 odwiedziny chorych – prosimy zgłaszać chorych u Pana Kościelnego w zakrystii.

9. 01 września otwieramy nową księgę Mszalną na rok 2023. Bardzo prosimy o podniesienie dobrowolnej ofiary na stypendium mszalne.

10. Od 01. września powracamy do codziennych Mszy o godzinie 06:30 i 18:00. Kancelaria od przyszłego tygodnia: środa, czwartek i piątek (poza I piątkiem miesiąca) po wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00.

11. Kontenery na śmieci na cmentarzu zostały wprowadzone do wewnątrz w związku z bardzo dużą ilością „podrzucanych” obcych śmieci. Jeżeli ktoś może zabierać swoje własne śmieci z cmentarza – bardzo o to prosimy.