Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.05.2022   UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

ODPUST PARAFIALNY

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.05.2022   UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

ODPUST PARAFIALNY

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust Parafialny.

Suma odpustowa o godzinie 11:30.

Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu”.

Na Sumie Odpustowej – Rocznica I Komunia Święta o godzinie 11:30

2. Rozpoczynamy Okres Zwykły w Liturgii Kościoła.

Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła, Środa – święto Nawiedzenia NMP, Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Sobota – świętych Karola Lwangi i towarzyszy.

3. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za ufundowanie dwóch fioletowych ornatów – jako dar dzieci I komunijnych.

Dziękujemy rodzicom dzieci Rocznicy I Komunii Świętej za posprzątanie kościoła i ofiarę 200zł na Mszę świętą.

4. Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła 12 Grupę z Nowej Góry: Węgrzyn, Mirek, Rozmus, Niedoba, Suski, Katarzyński, Katarzyński, Hrabia, Bodzęta, Grabacki, Węgrzyn, Katarzyński, Doła.

5. Litania do Serca Pana Jezusa w czerwcu jest odmawiana codziennie po wieczornej Mszy świętej, również w niedzielę.

6. Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek na chwilę adoracji w ciszy, a potem na rozważanie nad Ewangelią z niedzieli. Początek w kościele zaraz po Mszy wieczornej czyli ok. 18:30.

7, W tym tygodniu przeżywamy I Czwartek, I Piątek – spowiedź od 17:30 i I Sobotę – odwiedziny chorych zgłoszonych w zakrystii odwiedzimy od godziny 08:30.

W przyszłą niedzielę I Niedziela miesiąca, po rannej Mszy zmianka Tajemnic różańcowych. Papieska intencja modlitwy: O zniesienie tortur. Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.