Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2024 /5 Niedziela Wielkanocna/

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny, czwartek – św. Atanazego, piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, Msze o godzinie: 07:00, 09:00 zapraszamy Strażaków i 18:00, to I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00, sobota – św. Floriana.

I sobota miesiąca – odwiedziny chorych od 08:30. Proszę zgłaszać w zakrystii.

2. Wtorek – 30.04. rozpoczynamy wyjątkowo po Mszy wieczornej – Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy dzieci na uroczystą procesję wokół kościoła z sypaniem kwiatków, dzwonkami, prosimy o baldachim dla Najwęższego Sakramentu.

Majówki w naszym kościele: w tygodniu o godzinie 17:30, w niedzielę o 16:00.

3. 27.04.2024 przeżywaliśmy obchody jubileuszowe ogłoszenia świętym Papieża – Polaka, które odbyły się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Natomiast dziękczynienie za kanonizację świętego Stanisława, odbędzie się w niedzielę 12.05. Procesja wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej spotkanie dzieci I Komunijnych.

5. Dziękujemy grupie XVIII z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła: Małgorzata Gliwińska, Wanda Chucherko, Halina Adamczyk, Mateusz Radzik, Anna Skotniczna, Emilia Katarzyńska, Grażyna Katarzyńska, Grażyna Dźwigaj, Wiktor Skotniczny. Grupa złożyła 330zł. Bóg zapłać.

Za tydzień zapraszamy XIX grupę z Nowej Góry: Gleń, Ornacka, Dura, Kasprowicz, Marchewka, Ćwikła, Kramarz, Drożdż, Chojnacki, Zawierucha, Janicka, Sieczkowska, Zajega.

6. Nasza parafia zamówiła ręcznie haftowany przez Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji ornat – św. Michał Archanioł. Ornat ma być gotowy po nowym roku. Koszt w granicach 2 – 3 tysięcy, zależnie od wykorzystania materiałów.

Część ofiary złożyły rodziny Bierzmowanych w styczniu.

W kopertach można złożyć ofiarę z dopiskiem „na ornat”. Lista ofiarodawców zostanie umieszczona w Kronice parafialnej oraz w uroczystym podziękowaniu podczas poświecenia szaty liturgicznej.

Równocześnie Siostry zapraszają na Rekolekcje dla dziewcząt z nauką Haftu Liturgicznego 28 – 30.06.2024. Rekolekcje odbędą się w Klasztorze Sióstr – Ząbkowice Śląskie, ul. Grunwaldzka 8. Szczegóły na plakatach.

7. Bardzo Ważna Informacja!

Bardzo Proszę Parafian posiadających zdjęcia przedstawiające wnętrze naszego kościoła z czasów kiedy istniały dawne: boczne Ołtarze, Ambona, Balustrada, Freski na ścianach i suficie kościoła w celu zarchiwizowania zdjęć – skanowanie, wykonywanych przy okazji różnych uroczystości np.: odpusty, śluby, pogrzeby, I Komunie i innych wydarzeń.

Zdjęcia będą skopiowane i oddane właścicielom. Chrońmy historię od zniszczenia i zapomnienia. Proszę o bezpośredni kontakt z proboszczem.