Ogłoszenia duszpasterskie – 28.01.2024  /4 Niedziela zwykła/

1. Dziś 4 niedziela zwykła, równocześnie wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W środę – św. Jana Bosko, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie Gromnic na każdej Mszy św.

W tym dniu przeżywamy 28 Dzień Życia Konsekrowanego.

Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Msze święte o godz. 09:00 i 18:00.

Po Mszy o godz. 18:00 Litania Akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 08:30 do 09:00 i 17:30 do 18:00.

I sobota miesiąca i równocześnie wspomnienie św. Błażeja.

2. Kościół jako przygotowanie do Wielkiego Postu zachęca do modlitwy wynagradzającej za popełnione grzechy, to czas symbolizujący okres 40 dni postu Jezusa na pustyni, jak też – według tradycji – czas 40 godzin przebywania Jezusa w grobie. W ramach tych modlitw zachęcamy przez trzy kolejne niedziele do prywatnej adoracji Pana Jezusa w Tabernakulum.

3. W przyszłą niedzielę Zmianka różańcowa po Mszy o godzinie 07:00.

– Intencja na Luty: Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

4. Odwiedziny chorych – przesunięte na sobotę 10.02.2024, zapisy w zakrystii.

5. Wyjątkowo w tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę.

6. Msza kolędowa z 29.01.2024 jest przesunięta na 31.01.2024 godz. 18:00.

– Nowa Góra ulice: Króla Jana Kazimierza do granicy z Łanami, Długa, Augusta Czartoryskiego, Modrzewiowa.

W tym dniu zapraszamy również wszystkich Parafian, którzy nie mogli przybyć w dniu Mszy kolędowej swojego rejonu.

7. Dziękujemy 4 grupie z Nowej Góry za posprzątanie kościoła:

Barbara Ziembińska, Andrzej Rozmus, Maria Dudek, Dominika Nowak

Do ofiary 480zł dołożyli się:

Barbara Zawierucha, Agnieszka Zawierucha, Jadwiga Chmiel, Teofila Bazarnik, Władysława Kawala, Helena Rozmus, Łukasz Dudek.

Grupa zachowała ofiarę z zamiarem zakupu dmuchawy do liści.

Na przyszły Tydzień zapraszamy rodziny: Kwaśniewski, Chucherko, Kurdziel, Cyran, Dudek, Widyna, Knapik, Stadnik, Hudyga, Osika, Mazur, Dudek, Marcela.