Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.12.2021 /Boże Narodzenie/

1. Mszą Pasterską rozpoczęliśmy Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Ofiara z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

2. 25 Grudnia – Boże Narodzenie – Msze w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – “Świętopietrze”.

3. 26 Grudnia – 2 dzień radości Bożego Narodzenia a równocześnie Niedziela i Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

4. W kalendarzy liturgicznym: Poniedziałek – św. Jana Ewangelisty, Wtorek – święto Świętych Młodzianków.

5. 31 Grudnia w Sylwestra, który przypada w piątek – w związku z Oktawą Bożego Narodzenie – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu za odmówienie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu Święty przyjdź” w celu uproszenia Bożej Łaski na cały rok, można zyskać Odpust Zupełny. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Msza święta z nieszporami na zakończenie oraz podsumowaniem duszpastersko – gospodarczym roku o godzinie 16:00.

6. 01 Stycznia – Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte w porządku niedzielnym.

7. W zakrystii do nabycia zestaw Kadzidła i Kredy na Uroczystość Objawienia Pańskiego.

8. We wszystkie środy Grudnia, w czasie Nowenny do Matki Bożej będziemy się modlić między innymi w intencji rodzin nie mogących doczekać się dziecka.

9. Dziękujemy panu Kościelnemu, panu Grabarzowi wraz z ekipą, naszej Scholi i grupie Charytatywnej za świąteczne przystrojenie kościoła.

Dziękujemy panu Dawidowi za ufundowanie choinek. Bóg zapłać za ofiarę 50zł – pani Barbara Łagan.

Kolejne sprzątanie naszej świątyni proszę uzgodnić z panem Kościelnym. Zapraszamy grupę z Miękini: Widacha, Lasoń, Kądziołka, Lasoń, Urbańczyk, Wójcik.

10. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Miękini, rodzicom i dzieciom za zebrane dary, które dzięki dobroci grupy Charytatywnej trafiły do najuboższych.

11. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Biodegradowalne obok.

12. Nowy numer Gościa Niedzielnego z płytą (1 z 10 części Biblii na CD) – w zakrystii. To wyjątkowe słuchowisko opatrzone specjalnie skomponowaną ścieżką dźwiękową, które zabierze Was w niesamowitą podróż do biblijnego świata. Historie opowiedziane na nowo głosami wybitnych polskich aktorów. Zapisy na te numery u pana Kościelnego.