Ogłoszenia Duszpasterskie – 24.10.2021 /30 Niedziela Zwykła/

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Misyjną i rozpoczyna Papieski Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji i misjonarzy.

Pomagamy Misjom – zbiórka w kancelarii lub zakrystii przez cały Październik:

– drobne monety dla Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie i edukacje dzieci na Filipinach,

– srebrny i złoty „złom” na budowę studni w Czadzie,

– telefony i smart fony, tablety, komputery na budowę studni w Tanzanii.

Plakaty wywieszone w gablocie przed kościołem.

Misje można również wesprzeć od dzisiaj do następnej niedzieli ofiarą do skarbonki św. Antoniego.

2. Kalendarz liturgiczny: Czwartek – święto świętych Szymona i Judy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać rocznicę poświęcenia kościoła – składka w tym dniu będzie przeznaczona na budownictwo sakralne .

3. W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki „Listopadowe” i „Roczne”. Karteczki pomocne do wypisu są na stoliku z gazetami. Przyjmujemy również intencje na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które będą sprawowane w czasie wieczornych Mszy w soboty listopada połączone z Różańcem.

• 1 Listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze w kościele o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 i na Cmentarzu o godz.: 14:30 na tą Mszę przyjmujemy intencje zbiorową na zmarłych. Po Mszy modlitewna procesja.
  • 2 Listopada Msze święte w kościele o godz.: 6:30, 9:00 i 18:00.

4. Dziękujemy XVI grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Agnieszka Michalska, Joanna Piórko, Barbara Michalska, Barbara Mądry.

Do ofiary 400zł dołączyli się Anna Michalska, Krystyna Pałka, Stanisław Piórko.

Na przyszły tydzień zapraszamy XVII grupę z Nowej Góry: Kurdziel, Filo, Głowacz, Freiberg, Freiberg, Chucherko, Dyląg, Dura

5. Nabożeństwa Różańcowe: dni powszednie 17:30 w niedzielę 15:30.

6. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko.

7. Proszę o pomoc w zbieraniu podpisów w Uroczystość Wszystkich Świętych na wycinkę lub przynajmniej przycinkę  drzew na cmentarzu. Chętnych do pomocy proszę kontakt. Osoby dorosłe.

8. Ruszyła, na razie w formie testowej Ogólnopolska wyszukiwarka osób pochowanych GROBONET PRO z bazą blisko 1400 cmentarzy w całym kraju.

9. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.