Ogłoszenia duszpasterskie – 23.10.2022  /31 niedziela zwykła/

1. Dzisiaj przeżywamy rocznice konsekracji naszego kościoła. Na Mszy o godzinie 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn: Ciebie Boga Wysławiamy.

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne.

2. W poniedziałek spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych od godziny 17:00 do 17:30 i zakończenie Nabożeństw Różańcowych.

3. Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godzinie: 07:00, 09:00 i 11:00. Na cmentarzu Msza o godzinie 14:30 sprawowana za wszystkich wiernych zmarłych, spoczywających na naszych cmentarzach i wypominanych w wypominkach Listopadowych i Rocznych. Nie ma wieczornej Mszy.

4. Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze o godzinie: 06:30, 09:00 – Msza święta zbiorowa – można zamawiać intencje i 18:00.

5. Wierni, którzy nawiedzą kościół 01 i 02 Listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba byś w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlitwa w intencjach Ojca Św.

6. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach 01 – 08 Listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

7. W Piątek przypada I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:30.

8. Odwiedziny chorych w I sobotę od godziny 08:30 / ks. Piotr odwiedza chorych wyjątkowo w piątek – proszę o zapisy w zakrystii u pana Kościelnego.

9. Dziękujemy grupie II grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Barbara, Teresa Kurdziel, Fryderyka Cieciak, Anna, Wojciech Bodzęta, Zofia, Władysław Wyrwa, Agnieszka Urbanika. Zakupiono kwiaty a do ofiary 140zł dołączyli się: Janina, Edward Bodzęta, Ewa Kucia.

Na przyszły tydzień zapraszamy gr III z Miękini: Grochal, Sosnierz, Dorynek,    Woszczyna, Łabuzek, Grabowska, Noworyta, Mowak, Surowiec, Łagan.

10. Stare naturalne kwiaty, zwłaszcza chryzantemy z ziemią (ale zdejmujemy donicę i  nie wrzucamy innych odpadów!) i liście, jako odpady biodegradowalne proszę składować na końcu parkingu. Nie mieszamy śmieci i odpadów biodegradowalnych.  Kto tylko może proszę o zabieranie śmieci do własnych przydomowych pojemników.

!!! NIE ROBIMY WYSYPISKA NA CMENTARZU !!!

11. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”.

12. W zakrystii można zamawiać wypominki Roczne i Listopadowe. Wypominki Listopadowe polecamy Panu Bogu w czasie Mszy świętych w miejsce modlitwy wiernych codziennie w każdy dzień Listopada.

13. Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek na chwilę adoracji w ciszy, a potem na rozważanie nad Ewangelią z niedzieli. Początek w kościele zaraz po Mszy   wieczornej ok. 18.30.

14. W przyszłą niedzielę zbieramy do puszek na pomoc w zakupie leku dla Oliwiera, plakat wywieszony jest w gablocie.