Ogłoszenia Duszpasterskie –22.02.2023 /Środa Popielcowa/

1. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 06:30, 09:00 i 18:00. Obowiązuje Post Ścisły.

2. Od 19 do 25 lutego 2023 roku trwa 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Towarzyszy mu hasło: Ku trzeźwości z Kościołem. Celem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości.

W tym duchu ochotnie podejmijmy decyzję o abstynencji od alkoholu.

Przez cały tydzień i zbliżający się Okres Wielkiego Postu pragniemy modlić się w tej intencji. Abstynencję można podjąć również w intencji Pokoju.

Na bocznym ołtarzy jest włożona księga Trzeźwości.

3. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00.

Za wspólnotowe odprawienie w kościele tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostna z przeznaczeniem dla najuboższych oraz na pomoc dla Ukrainy.