Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.01.2023 /3 niedziela zwykła/

1. Kalendarz Liturgiczny: Dzisiaj przeżywamy niedzielę Słowa Bożego i trwamy na modlitwie o Jedność Chrześcijan. Wtorek – św. Franciszka Salezego, Środa – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Czwartek – świętych Tymoteusza i Tytusa, Sobota – św. Tomasza z Akwinu.

2. W tym tygodniu wizyta duszpasterska zgodnie z ogłoszonym rozkładem.

Program Aktualizacji Kolędy: na stronie parafii i wywieszony w gablotkach.

3. Dziękujemy I grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni: Anna Ciombor, Elżbieta Godyń, Bartosz Godyń, Maria Kurdziel, Dorota Nawara.

Do ofiary 450zł dołączyli się: Weronika Nowak, Ludwika Godyń, Zofia Buchwald, Michał Kurdziel.

Na przyszłą sobotę zapraszamy II grupę z Czernej: Kot, Zając, Kołodziej, Gleń, Piekarczyk, Kołodziej, Gleń.

!!!Bardzo prosimy o aktualizację obecnie mieszkających sąsiadów aby dopisać Ich do pomocy w sprzątaniu kościoła.

4. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Oddzielnie szkło, plastik. Kontenery są opisane.

Biodegradowalne a zwłaszcza przemarznięte chryzantemy składamy bez doniczek! Na końcu parkingu.

5. Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjną kolonię w Sopocie

Uczestniczyć mogą dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia.

Termin 17 – 29 lipca 2023. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. Całkowity koszt z dojazdem, wyżywieniem i zamieszkaniem pod opieką księdza

i wychowawców wynosi 1.200zł Zapisy przez Internet.

6. Dzisiaj konkursu kolęd, który odbędzie się po Mszy o godzinie 11:00. Zgłoszenia w zakrystii i u ks. Piotra.

7. Nasza parafia włącza się do Akcji „PACZKA DLA UKRAINY” – szczegółowe informacje na stronie internetowej i w gablocie. Paczka o wymiarach około 41x38x64, nie powinna przekraczać 15 kg. Zawartość: żywność z długim terminem przydatności )np. makaron, ryż, konserwy, cukier, herbata, kawa, artykuły higieniczne i kosmetyczne np. mydło, pasta do zębów, chusteczki nawilżone, plastry opatrunkowe, słodycze. Gotowe paczki zanosimy do kancelarii po wieczornej Mszy świętej w tygodniu lub po Mszach niedzielnych. Nie umieszczamy odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce i innych łatwo psujących.

8. Spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania dla klasy 8 – wtorek o 18:30 w kościele.

9. Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Woli Filipowskiej zaprasza do dziennego ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych i seniorów – bezpłatne zajęcia rekreacyjne, ruchowe, kulturalne, edukacyjne, wycieczki..

Kontakt 12 282 26 63 w godzinach 10:00 – 14:00. Koniecznie warto skorzystać!..