Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.05.2022  7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.05.2022  7 Niedziela Wielkanocna

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W naszej Parafii dzisiaj – I Komunia Święta na Mszy o godzinie 11:00.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godzinie 11:30. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu”.

Cały najbliższy tydzień będzie modlitewnym przygotowaniem do tej Uroczystości, w czasie Nabożeństw Majowych odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę również Rocznica I Komunia Święta o godzinie 11:30

3. W Sobotę – Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

O godzinie 17:30 Nabożeństwo Majowe o 18:00 Msza Święta.

20:00 rozpocznie się połączona z Różańcem uroczysta modlitewna procesja. Początek przy Kaplicy na Sikorowskim. Stacja 2 w Rynku przed Jezusem Frasobliwym. 3 przy Grocie Matki Bożej. 4 w „Ogrojcu”, 5 przed Krzyżem misyjnym, zakończenie w kościele.

4. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Rity, Środa – NMP Wspomożycielki Wiernych, Piątek – św. Filipa Nereusza, Sobota – św. Augustyna.

5. Spowiedź przed Odpustem i rocznicą I Komunii Świętej, w sobotę o godzinie 17:00.

6. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za posprzątanie i wystrój kościoła.

Dziękujemy darczyńcom za zakupienie nowego odkurzacza do naszego kościoła.

Na przyszły tydzień zapraszamy rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii świętej.

7. 16 punkt Regulaminu cmentarza w Nowej Górze mówi: „Dopuszcza się sadzenie roślin/krzewów nie przekraczających wysokości 1,50m. Dysponent grobu jest zobowiązany do zabezpieczenia zieleni w taki sposób, by nie naruszała ona terenu innego grobu, ścieżek oraz przejścia pomiędzy grobami.” Bardzo proszę do końca miesiąca Maja 2023 uporządkować zieleń przy kwaterach. Bardzo proszę przyciąć rośliny do wysokości 1,50m. W innym wypadku rośliny zostaną usunięte.

Porządkowanie zieleni nie dotyczy drzew.