Ogłoszenia duszpasterskie – 21.01.2024 – 3 Niedziela Zwykła

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka.

2. Kalendarz Liturgiczny: dziś – św. Agnieszki, środa – św. Franciszka Salezego, czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa, w przyszłą niedzielę – św. Tomasza z Akwinu.

3. Wizyta Duszpasterska zwana Kolęda odbywa się w tym roku na zasadzie Mszy Kolędowych w kościele parafialnym.

W czasie Mszy świętej kolędowej pragniemy wypraszać u Boga Błogosławieństwo

dla naszych rodzin i każdego parafianina.

Na zakończenie Mszy Kolędowej – indywidualne Błogosławieństwo.

Prosimy o pomoc osobom starszym i samotnym o pomoc w dotarciu do naszego parafialnego kościoła.

Program Mszy kolędowych na oddzielnym ogłoszeniu.

Poświęcona woda do zabrania do domów jest wystawiona na stoliku.

Głowa domu po przeżytej Mszy kolędowej dokonuje obrzędu poświęcenia domu, gospodarstwa i pól.

Pamiątką wspólnej modlitwy jest obrazek kolędowy, niech będzie on w najbliższym roku umieszczony w widocznym miejscu aby przypominał spływające na rodzinę i dom Boże Błogosławieństwo.

4. Dziękujemy grupie 3 z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Barbara Dudek, Oliwia Kawala, Małgorzata Kawala, Danuta Gibała, Krystyna Górecka.

Grupa zebrała i zachowała 300zł z zamiarem zakupu dmuchawy do liści.

Na przyszły tydzień prosimy grupę 4 z Nowej Góry, rodziny: Ziębińska, Kawala, Dudek, Dudek, Zawierucha, Zawierucha, Chmiel, Rozmus, Bodzęta, Nowak.