Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.12.2021 /4 Niedziela Adwentu/

1. Ostatnie Roraty „Droga do Betlejem” w czwartek 23 Grudnia.

24 Grudnia, wieczorną Wigilią kończymy Liturgiczny Okres Adwentu.

W noc Bożego Narodzenia, Mszą Pasterską sprawowaną o godzinie 22:00 rozpoczniemy Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Ofiara z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

25 Grudnia – Boże Narodzenie – Msze w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – „Świętopietrze”.

26 Grudnia – 2 dzień radości Bożego Narodzenia a równocześnie Niedziela i Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Spowiedź przedświąteczna: środa – 22 i czwartek – 23. 12 od g.17:00.

Odwiedziny chorych w czwartek 23.12. od godziny 08:30. Zgłaszamy chorych w zakrystii. W styczniu odwiedzin nie będzie.

3. W zakrystii Świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

W każdym chrześcijańskim domu powinna na Wigilijnym Stole być świeca. Dochód z jej sprzedaży wspiera Najbardziej Potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Koszt produkcji i promocji: Duża świeca 13zł, Mała świeca – 7zł.

4. W zakrystii do nabycia są Poświęcone Opłatki na Wigilię – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

Do nabycia w zakrystii również zestaw Kadzidła i Kredy na Uroczystość Objawienia Pańskiego.

5. We wszystkie środy Grudnia, w czasie Nowenny do Matki Bożej będziemy się modlić między innymi w intencji rodzin nie mogących doczekać się dziecka.

6. Dziękujemy II grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni:

Barbara Kurdziel, Teresa Kurdziel, Anna Bodzenta, Wojciech Bodzenta, Władysław Wyrwa, Fryderyka Cieciak, Agnieszka Urbanik.

Do ofiary 390zł dołączyli się: Ewa Kucia, Monika, Rafał Koryczan, Janina, Edward Bodzenta.

Na przyszły tydzień zapraszamy Rodziny: Noworyta, Łagan, Grabowski, Pałka, Woszczyna, Łabuzek, Dorynek, Cyran, Kuczara, Grabowski, Sokół, Chlebowski, Lasoń Chojnacki. Zaproszone rodziny proszę by uzgodniły z Panem Kościelnym godzinę sprzątania w czwartek.

Prosimy parafian o ofiarowanie do kościoła choinek.

7. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci.

8. W tym roku nasza schola po raz drugi organizuje kiermasz wypieków i świątecznych ozdób. Dzisiaj – 19 grudnia po Mszach Świętych, będziemy zbierać na fundację „ALMA SPEI Hospicjum dla dzieci”, która zapewnia specjalistyczną opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym kiermaszu. Na każdego malucha będzie czekała słodka niespodzianka.

9. Prasa katolicka – Specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego”. Do nabycia w zakrystii.