Ogłoszenia duszpasterskie – 19.11.2023 – 33 Niedziela zwykła

1. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj – 7 Światowy Dzień Ubogich, Tegoroczne hasło: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7).

Kuria Metropolitalna w Krakowie serdecznie prosi o przeprowadzenie w tym dniu zbiórki do skarbon na organizację Światowych Dni Ubogich.

Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, wtorek – Ofiarowanie NNP, środa – św. Cecylii, piątek – św. Andrzeja i towarzyszy, przyszła niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3. W niedziele przed poranną Mszą modlimy się śpiewem Godzinek ku czci NMP. (na miarę możliwości pana Organisty)

4. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowanie (klasy 8 i 1 średnie) – 1 i 3 poniedziałki miesiąca po Mszy o godzinie 18:00. Spotkanie jutro.

Jednym z warunków dopuszczenia do sakramentu jest uczestnictwo w katechizacji w latach poprzedzających i obecnie.

5. Dziękujemy III grupie ze Stawisk za troskę o kościół: Barbara Chechelska, Zdzisława Chechelska, Agnieszka Chochół, Stanisława Grondal, Henryka Wójcik, Anna Jastrzębska, Joanna Wacławik, Krzysztof Wójcik, Waldemar Święszek.

Do ofiary dołączyli się: Wanda Chechelska, Barbara Dura, Wiesława Święszek, Ernest Święszek, Jarosław Kłosowski

Grupa złożyła ofiarę 430 zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy I grupę z Czernej: Furmanik, Nawara, Woźniak, Godyń, Wójcik, Nowak, Kurdziel, Ciombor, Godyń, Buchwald, Kurdziel, Parandyk.

6. Różaniec za zmarłych w każdą sobotę Listopada o godzinie 17:30.

7. Na cmentarzu bardzo proszę o segregacje odpadów, zwłaszcza biodegradowalnych, które składamy obok kontenerów.

8. Bardzo proszę zwracać uwagę na godziny Mszy św. w ciągu tygodnia.

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas. Cena produkcji, dystrybucji, reklamy: mała świeca – 10zł, duża 15zł. Podniesiona dobrowolna ofiara jest przeznaczona na cele dzieł Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

10. Państwowa instytucja upamiętniająca zbrodnie pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej poszukuje rodziny zamordowanych: +Julia, Julian, Stefan, Janina Noworyta z Miękini. Rodzinę proszę o bezpośredni kontakt po dowolnej Mszy świętej.