Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.02.2023 /7 Niedziela Zwykła/

1. Zbliża się 1. rocznica wybuchu wojny na Ukrainie. Z tej racji prosimy o szczególną modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju. W piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.

Paczki na pomoc dla Ukrainy przyjmujemy do końca miesiąca do zakrystii po Mszach.

2. Od 19 do25 lutego 2023roku potrwa 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Towarzyszy mu hasło: Ku trzeźwości z Kościołem. Celem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości.

W tym duchu ochotnie podejmijmy decyzję o abstynencji od alkoholu.

Przez cały tydzień i zbliżający się Okres Wielkiego Postu pragniemy modlić się w tej intencji. Abstynencję można podjąć również w intencji Pokoju.

Na bocznym ołtarzy jest włożona księga Trzeźwości.

3. W dzisiejsza niedzielę trwa po Mszach 15 minutowa Adoracja Najświętszego sakramentu jako nabożeństwo 40-godzinne.

4. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 06:30, 09:00 i 18:00. Obowiązuje Post Ścisły.

5. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa – piątki godzina 17:30 i 19:00,

Gorzkie Żale – niedziela godzina 15:00.

Za wspólnotowe odprawienie w kościele tych nabożeństw można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W Wielkim Poście puszka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostna z przeznaczeniem dla najuboższych oraz na pomoc dla Ukrainy.

7. Dziękujemy V grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni: Krystyna Smółka, Paweł Smółka, Monika Maciejowska. Do ofiary 280zł dołączyli się: Stanisław Kurdziel, Dorota Kucia, Aniela Gleń.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę VI z Czernej: Godyń, Sitarz, Joniec, Godyń, Piórko, Godyń, Gibała, Kot, Kita, Gleń, Bulek, Ostachowska, Ostachowski, Smółka.

8. Zapraszamy dzisiaj na kiermasz ciast przy naszym kościele, organizowany przez szkolny wolontariat i pracowników SP w Nowej Górze. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc w kosztownym leczeniu 5-letniej Zosi Mędrali z Krzeszowic, dziewczynka jest chora na raka. Ciasta można nabyć dziś po każdej Mszy.

21.02.2023 we wtorek o godzinie 17:00 zapraszamy do SP w Nowej Górze na „Wieczór Autorski Zbigniewa Cyrana – dla Zosi Mędrali!!!”