Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.10.2021 /29 Niedziela Zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek święto św. Łukasza ewangelisty, Środa uroczystość św. Jana Kantego, Piątek uroczystość św. Jana Pawła II.

2. 24 października będziemy przeżywać niedzielę misyjną.

Pomagamy Misjom – zbiórka w kancelarii lub zakrystii przez cały Październik:

– drobne monety dla Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie i edukacje dzieci na Filipinach,

– srebrny i złoty „złom” na budowę studni w Czadzie,

– telefony i smart fony na budowę studni w Tanzanii.

Plakaty wywieszone w gablocie przed kościołem.

3. W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki „Listopadowe” i „Roczne”. Karteczki pomocne do wypisu są na stoliku z gazetami. Przyjmujemy również intencje na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które będą sprawowane w czasie wieczornych Mszy w soboty listopada połączone z Różańcem.

4. Dziękujemy XV grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Foryś, Gleń, Kulis, Bobrowska, Zawierucha, Mazur, Chucherko, Gleń, Chudziak, Chucherko, Kocjan, Koryczan, Nowak, Krzyżek.

Grupa zakupiła kwiaty za 400zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy XVI grupę z Nowej Góry: Michalska, Michalska, Michalska, Mądry, Gładysz, Piórko, Piórko, Pałka, Piórko.

5. Nabożeństwa Różańcowe: dni powszednie 17:30 w niedzielę 15:30.

6. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko.

7. Rusza, na razie w formie testowej Ogólnopolska wyszukiwarka osób pochowanych GROBONET PRO z bazą blisko 1400 cmentarzy w całym kraju. Umożliwia odnalezienie swoich bliskich, przypomina o rocznicach, umożliwia zapalenie wirtualnego znicza, w urządzeniach posiadających Internet pomaga w dojściu do wyszukiwanego grobu. W przyszłości przewidywana jest opcja zamówienia posprzątania grobu i wiele innych.

8. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.