Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023 – 24 Niedziela zwykła

1. Kończymy 13 Tydzień Wychowania, kwesta do puszek na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży w parafiach i dekanacie.

Dzisiejsza niedziela przezywana jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, składka inwestycyjna na potrzeby parafii.

2. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie nadal poszukuje katechety do szkoły w Nowej Górze. Czekamy na decyzję Księdza Metropolity dotycząco rozwiązania tego problemy. Katecheza powinna pojawić się mimo wszystko najpóźniej od początku nowego miesiąca.

3. Kalendarz liturgiczny: środa – świętych Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, czwartek – święto św. Mateusza, sobota – św. O. Pio

4. W przyszłą niedzielę – II Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła – 24.09.2023. Suma odpustowa o godzinnie 11:00. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu uroczystości. Zapraszam przedstawicieli organizacji i wspólnot, panów niosących baldachim, dzieci sypiące kwiatki, dzwoniące.

5. Dziękujemy V grupa z Miękini za troskę o kościół: Janina, Zbigniew Urbańczyk, Małgorzata Lasoń, Małgorzata, Paweł Widacha, Danuta Kądziołka

Do ofiary 170zł dołączyli się: Barbara Wójcik, Przemysław Urbańczyk. Zakupiono kwiaty za 160zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy z racji odpustu grupy VI, VII z Miękini, rodziny: Noworyta, Ostachowski, Wójcik, Kurdziel, Wójcik, Kurdziel, Godyń, Wójcik, Liszka, Pater, Godyń.

6. Spotkania organizacyjne na które serdecznie zapraszam:

– Zapraszamy lektorów i ministrantów po wakacyjnej przerwie do służby w Liturgicznej Służbie ołtarza.

– Grupa Biblijna: 21.09. – czwartek, po wieczornej Mszy w salce.

– Schola: 23.09. – sobota godzina 17:00 do salki.

– Zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej z Miękini i Nowej Góry: 23.09. – sobota po Mszy o 18:00.

Komunia święta tradycyjnie planowana jest na niedziele poprzedzającą Odpust parafialny – 12.05.2024 godzina 11:00.

– Kandydaci do Sakramentu Bierzmowanie (klasy 8 i 1 średnie). Spotkanie: 25.09. – poniedziałek po Mszy o 18:00. Bierzmowanie planowane jest na 06.01.2024 godzina 11:00 (Trzech Króli).