Ogłoszenia duszpasterskie – 16.07.2023 – 15 Niedziela zwykła

1. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: wtorek – św. Szymona z Lipnicy, sobota – święto św. Marii Magdaleny.

2. Msze święte w dni powszednie – okres wakacyjny: poniedziałek, wtorek, piątek – 06:30, środę, czwartek, sobotę – 18:00.

3. Kancelaria parafialna – okres wakacyjny: środa, czwartek po wieczornej Mszy świętej, w nagłych wypadkach po każdej Mszy świętej.

4. Dziękujemy osobom z XVIII grupy z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła: Grażyna Katarzyńska, Halina Adamczyk, Anna Skotniczna, Wiktor Skotniczny.

Do ofiary 60zł dołączyli się: Emilia Katarzyńska, Wanda Chucherko.

Kwiaty zakupiła p. Teresa Wanoth, grupa sprzątająca dołożyła 100zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XIX z Nowej Góry, państwo: Gleń, Gleń, Ornacka, Durda, Marchewka, Kasprowicz, Chojnacki, Kramarz, Janicka, Drożdż, Zawierucha, Sieczkowska, Zajega.

5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na końcu parkingu. Zakończenie zbiórki – 21.07.2023 do godziny 11:00.

Rodzaje sprzętu: wszelkie urządzenia gospodarstwa domowego, telewizory, narzędzia i inne urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Telefony proszę przynosić do zakrystii.

Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata.

6. 25.07. przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświecenie aut po każdej Mszy świętej w przyszłą niedzielę 23.07.2023 oraz po wieczornej Mszy w sobotę 22.07.2023. Składane ofiary są przeznaczone na pomoc na środki transportu dla misjonarzy, Akcja prowadzona przez Miva Polska – 1 grosz za 1 kilometr.