Ogłoszenia duszpasterskie – 13.08.2023 – 19 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przypada święto NMP Kalwaryjskiej.

2. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek: św. Maksymiliana Marii Kolbego i Msza za Ojczyznę (14 sierpnia 2023) patronem modlitw bł. Stefan kard. Wyszyński, czwartek – św. Jacka.

3. Wtorek (15 sierpnia 2023): Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów.

4. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – X Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

5. Dziękujemy osobom z II grupy z Paryża za posprzątanie naszego kościoła: Dorota, Krzysztof Harwes, Danuta Rozmus, Bożena, Kazimierz Witkowski, Janusz Nowakowski, Michalina Nowakowska Malczyk.

Do ofiary dołączyli się: Felicja Rozmus, Karolina, Łukasz Józefowicz.

Złożono ofiarę 200zł i zakupiono kwiaty za 130zł.

Dziękujemy pani Beacie za ofiarowanie kwiatów z ogrodu.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę I z Miękini, rodziny: Doła, Bodzenta, Gregorczyk, Bodzęta, Wójcik, Godyń, Gąsior, Bodzęta.

6. W przyszłą niedziele przypada 3 niedziela miesiąca. Jak dawniej składka inwestycyjna na potrzeby parafii. Obecnie składane ofiary z trudem pokrywają wystawiane, bieżące rachunki. Potrzeba wiele inwestycji poczynając od najbardziej podstawowych, zabezpieczających kościół i zabudowania parafialne. Żal patrzeć jak wszystko niszczeje nie mając środków nawet na najpilniejsze działania zabezpieczające nie wspominając o potrzebie poważnych prac i remontów. Wszystko podrożało a składki zatrzymały się na poziomie sprzed lat a nawet spadły z powodu małej ilości wiernych na Mszach świętych. Na niedzielne Msze przychodzi zaledwie co dziesiąty parafianin.

7. Msze święte i kancelaria parafialna w porządku wakacyjnym.

8. Trwa Sierpień – miesiąc trzeźwości. Jak co roku, na bocznym ołtarzu wyłożona jest księga trzeźwości.