Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.12.2021 /3 Niedziela Adwentu/

1. Przeżywamy czas Adwentu. Roraty od poniedziałku do soboty odprawiamy o godzinie 18:00. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Łucji, Wtorek – św. Jana od Krzyża.

2. Spowiedź przedświąteczna: środa – 22 i czwartek – 23. 12 od g.17:00.

Odwiedziny chorych w czwartek 23.12. od godziny 08:30. Zgłaszamy chorych w zakrystii. W styczniu odwiedzin nie będzie.

3. W zakrystii Świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

W każdym chrześcijańskim domu powinna na Wigilijnym Stole być świeca. Dochód z jej sprzedaży wspiera Najbardziej Potrzebujących a zwłaszcza dzieci. Koszt produkcji i promocji: Duża świeca 13zł, Mała świeca – 7zł.

4. W zakrystii do nabycia są Poświęcone Opłatki na Wigilię – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

5. We wszystkie środy Grudnia, w czasie Nowenny do Matki Bożej będziemy się modlić między innymi w intencji rodzin nie mogących doczekać się dziecka.

6. Dziękujemy I grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Wiesław Doła, Alicja Bodzenta, Marta Gregorczyk, Teresa Bodzenta, Grażyna Wójcik. Do ofiary 440zł i zakupu kwiatów dołączyli się: Bogusław Godyń, Jan Bodzenta, Jakub Wójcik, Anna Gąsior, Maria Bodzenta.

Na przyszły tydzień zapraszamy II grupę z Miękini: Kurdziel, Cieciak, Kawala,, Grochal, Urbanik, Kucia, Wyrwa, Koryczan, Bodzenta, Bodzenta.

7. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Odpady biodegradowalne wyrzucamy bez worka i doniczek na pryzmę obok kontenera. Proszę o pomoc w segregacji.

8. W tym roku nasza schola po raz drugi organizuje kiermasz świątecznych ozdób i wypieków. 18 grudnia po wieczornej Mszy Świętej i 19 grudnia po Mszach Świętych o godz.: 9, 11 i 16, będziemy zbierać na fundację „ALMA SPEI Hospicjum dla dzieci”, która zapewnia specjalistyczną opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym kiermaszu. Na każdego malucha będzie czekała słodka niespodzianka.

9. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nowej Górze zaprasza w dzisiejszą niedzielę – 12 grudnia na Kiermasz wypieków Świątecznych. Dochód przeznaczony na potrzeby uczniów.

10. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.