Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2023 10 Niedziela zwykła

1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w oktawie. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące dzwoneczkami. Dzisiaj o godzinie 15:30 a w tygodniu o godzinie 18:00 Msza a po niej procesja z litanią do Najświętszego Pana Jezusa.

Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Antoniego, środa – bł. Michała Kozala, piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w procesjach Bożego Ciała i Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję szczególnie: służbie liturgicznej, scholi, pocztom sztandarowym strażaków i górników, strażakom i panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom z dzwonkami. Dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy. Po raz pierwszy I Ołtarz przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich i Róża św. Faustyny z Miękini. Dziękuję za trud przygotowania kolejnych ołtarzy wiernym parafianom, oraz za pomoc przy dekoracji ołtarza czy to osobistą czy tez poprzez ofiarę na kwiaty. Niech Chrystus wynagrodzi każdemu kto dołożył cegiełkę pomocy dla uczczenia Najświętszego Sakramentu.

3. Dziękujemy XIII grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni, złożono ofiarę 330 zł:

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XIV z Nowej Góry, państwo: Pabis, Chucherko, Chucherko, Mirek, Koryczan, Wójs, Gaj, Łabaj, Czamara..

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8 w piątek o godzinie 18:00. Jeżeli ktoś z dorosłych nie przyjął jeszcze Sakramentu Bierzmowania a pragnie go przyjąć, proszony jest o kontakt w kancelarii parafialnej.