Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.04.2021

Niedziela Bożego Miłosierdzia

1. Dziś w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego.  Zostało ono ustanowione za sprawą objawień św. s. Faustyny Kowalskiej, w czasie których sam Jezus prosił o to święto. Możemy odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, pod zwykłymi warunkami uzyskać odpusty. Należy uczcić obraz Jezusa Miłosiernego.

2. Dziś rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny.

4. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na tacę, w kopertach, do puszki oraz przekazywane na konto parafialne. Obecnie spłynęło dużo bieżących płatności. Dzisiejsza składka jest zarezerwowana na opłaty ryczałtu parafii na Caritas.

5. Podziękowania dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie za ofiarowanie środków do dezynfekcji i jednorazowych maseczek. W zakrystii po Mszach, można odbierać jednorazowe maseczki.

6. Dziękujemy X grupę z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Lacher Krzysztof, Janik Bartłomiej, Janik Zofia do ofiary 740zł dołączyli się Dudek Ryszard, Kawala Kazimierz, Górak Jerzy, Jędrzejczyk Janina, Godyń Helena, Kłeczek Grzegorz, Jońska Edyta, Janik Maria, Janik Anna.

Na przyszły tydzień zapraszamy XI grupę z Miękini: Zwolińska, Zwoliński, Lasoń, Kowalska, Kowalski, Klich, Ślusarczyk, Ostachowscy.

7. Przypominamy o zaleceniach Ministra Zdrowia. Obowiązuje dystans społeczny, maseczki i dezynfekcja rąk.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz