Ogłoszenia duszpasterskie – 11.02.2024  /6 Niedziela zwykła/

1. Kościół jako przygotowanie do Wielkiego Postu zachęca do modlitwy wynagradzającej za popełnione grzechy, to czas symbolizujący okres 40 dni postu Jezusa na pustyni, jak też – według tradycji – czas 40 godzin przebywania Jezusa w grobie. W ramach tych modlitw zachęcamy po Mszach do prywatnej adoracji Pana Jezusa.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Księga Trzeźwości będzie wyłożona na bocznym ołtarzu przez cały okres Wielkiego Postu.

3. Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodów Paschalnego Misterium i trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej.

Msze święte o godzinie 09:00 i 18:00 z obrzędem posypania głów popiołem.

W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Podejmując apel Przewodniczącego KEP Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

Puszka przy św. Antonim jest z przeznaczeniem na Jałmużnę Wielkopostną.

4. Kościół zachęca do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16:00,

– Droga krzyżowa w piątki o godzinie 17:30.

5. Dziękujemy 6 grupie z Nowej Góry za posprzątanie kościoła: Beata, Rafał Bąbka, Aneta Jedynak, Danuta Jedynak, Iwona Rogozik, Stanisława, Władysław Chucherko, Helena Bytom, Stanisława Ornacka

Złożono i zatrzymano ofiarę 390zł. na zakup dmuchawy do liści.

Na przyszły tydzień zapraszamy 7 grupę z Nowej Góry, rodziny: Lasoń, Piórko, Michalski, Godyń, Malczyk, Domka, Maciejowska, Ziębińska, Krupa, Chucherko, Standera, Kucia, Gleń, Molik.