Ogłoszenia duszpasterskie – 07.08.2022  /19 niedziela zwykła/

1. Dzisiaj po Mszy o godzinie 07:00 Zmianka Różańcowa. Papieskie intencje modlitwy: Lipiec 2022 – Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

To I niedziela miesiąca i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – św. Dominika, Wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Środa – święto św. Wawrzyńca,     Czwartek – św. Klary, Sobota – święto NMP Kalwaryjskiej.

3. Dziękujemy XI grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Dariusz Kaczara, Teresa, Robert Szmagier, Leszek Kramarz. Do ofiary 280zł  (w tym na kwiaty 100zł) dołączyli się: Irena Lasoń,    Michalina Kaczara, Bronisława Rozmus, Dominika Dybał.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę XII z Nowej Góry: Węgrzyn,   Węgrzyn, Katarzyński, Katarzyński, Hrabia, Doła, Bodzęta, Suski,    Grabacki, Rozmus, Niedoba.

4. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”.

5. Miesiąc Sierpień to miesiąc Trzeźwości. Księga trzeźwości znajduje się na bocznym ołtarzu. Kościół zachęca do podjęcia abstynencji od      alkoholu, tytoniu i innych używek na dowolny okres czasu w intencji osób uzależnionych.