Ogłoszenia Duszpasterskie – 05.06.2022 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – ODPUST PARAFIALNY

Ogłoszenia Duszpasterskie – 05.06.2022   UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

ODPUST PARAFIALNY

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust Parafialny.

Suma odpustowa o godzinie 11:00.

Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu”.

Na Sumie Odpustowej – Rocznica I Komunia Święta o godzinie 11:00

2. Rozpoczynamy Okres Zwykły w Liturgii Kościoła.

Kalendarz liturgiczny: Poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła, Środa – św. Jadwigi, królowej, Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Sobota – św. Barnaby.

3. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za ufundowanie białego ornatu i kompletu lekcjonarzy – jako dar dzieci I komunijnych.

Dziękujemy rodzicom dzieci Rocznicy I Komunii Świętej za posprzątanie kościoła i ofiarę na drugi biały ornat.

Trzeci biały ornat ufundowała Róża Różańcowa św. Rity.

4. Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III Grupę z Nowej Góry: Rozmus, Kuś, Dudek, Zajchowska, Kawala, Grabowska, Bodzęta, Górecki, Zajego, Kawala.

5. Litania do Serca Pana Jezusa w czerwcu jest odmawiana codziennie po wieczornej Mszy świętej, również w niedzielę.

6. W zakrystii do nabycia – Gość Niedzielny z dodatkiem – Biblia audio.

7. Przypominamy o jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II Wielkiego w Zakopanem. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na Mszę św. pod Wielką Krokwią w poniedziałek 6 czerwca br. o godz. 18:00.

Przypominamy, że w tym dniu będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Komunijnych. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. Grupy dzieci komunijnych należy zgłaszać na adres e-mail: jubileusz@diecezja.pl.