Ogłoszenia duszpasterskie – 05.02.2023  /5 Niedziela zwykła/

Ogłoszenia duszpasterskie – 05.02.2023  /5 Niedziela zwykła/

1. Dziś przeżywamy 5 niedzielę zwykłą i równocześnie I niedziela miesiąca.

Zmianka różańcowa – Intencja na Luty: „Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach świętych.

W okresie przed Wielkim Postem organizuje się „Nabożeństwo czterdziestogodzinne” symbolizujące okres 40 dni postu Jezusa na pustyni, jak też – według tradycji – czas 40 godzin przebywania Jezusa w grobie. Nabożeństwo ma być wynagrodzeniem za popełnione grzechy.

Dzisiaj po wspólnej adoracji rozpoczynamy zatem przez trzy kolejne niedziele, podobnie jak w zeszłym roku, 15 minut adoracji po każdej Mszy świętej.

Zapraszamy do modlitwy indywidualnej, rodzinnej jak również wspólnoty: Róże Różańcowe, Margaretki, Krąg Biblijny, Służbę Liturgiczna Ołtarza, Scholę, Dzieci Rocznicowe i przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej, kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami..

2. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: Poniedziałek – św. Pawła Miki i towarzyszy, Piątek – św. Scholastyki.

3. W czasie ferii mamy w dni powszednie tylko jedną Mszę świętą; w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, wtorek i w piątek Msza będzie o godz. 6.30, natomiast w środę, czwartek i w sobotę o godz. 18.00.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i w czwartek po wieczornych Mszach świętych. W nagłych wypadkach po każdej Mszy świętej.

5. Dziękujemy III grupie z Czernej za posprzątanie naszej świątyni – Elżbieta Łyko, Maria Piekarczyk, Augustyn Piekarczyk. Do ofiary 150 zł dołączyli się: Violetta De Ville, Stanisław Gleń i Paweł Wójcik.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę IV z Czernej, państwo: Chucherko, Kot, Piszczek, Jamiński, Godyń, Grela, Kita, Jamróz, Gajda.

6. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci. Oddzielnie szkło, plastik i biodegradowalne.

7. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-wszej Spowiedzi i Komunii świętej, za tydzień, w niedzielę 12 lutego w naszym kościele po Mszy o godz.: 11.00. Prosimy o obowiązkową obecność, gdyż później będą ważne ustalenia dotyczące tej uroczystości.

8. Dziś są także katechezy przedmałżeńskie – Krzeszowice, św. Marcin, godzina 16:00.

9. Nasza parafia włącza się do Akcji „PACZKA DLA UKRAINY” – szczegółowe informacje w gablocie. Paczka o wymiarach około 41x38x64, nie powinna przekraczać 15 kg. Zawartość: żywność z długim terminem przydatności, np. makaron, ryż, konserwy, cukier, herbata, kawa, artykuły higieniczne i kosmetyczne: mydło, pasta do zębów, chusteczki nawilżone, plastry opatrunkowe, słodycze. Gotowe paczki zanosimy do kancelarii po wieczornej Mszy świętej w tygodniu lub po Mszach niedzielnych.  !!!Nie umieszczamy odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce i innych łatwo psujących.

10. Dziś zbieramy na Pomoc dla Zosi Pająk. Znów potrzeba 10 milionów złotych na leczenie. Przy okazji zbiórki zapraszamy na kiermasz wypieków przy kościele, można przynieść również własne ciasta i przetwory. Cały dochód przeznaczony na ratowanie dziewczynki.