Ogłoszenia duszpasterskie – 04.02.2024  /5 Niedziela zwykła/

1. Dziś I niedziela miesiąca, po Komunii adoracja Najświętszego Sakramentu.

Papieska intencja modlitwy różańcowej na Luty: Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

2. Kościół jako przygotowanie do Wielkiego Postu zachęca do modlitwy wynagradzającej za popełnione grzechy, to czas symbolizujący okres 40 dni postu Jezusa na pustyni, jak też – według tradycji – czas 40 godzin przebywania Jezusa w grobie. W ramach tych modlitw zachęcamy po Mszach dzisiaj i w kolejną niedzielę do wspólnej i prywatnej adoracji Pana Jezusa.

3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Agaty, sobota – św. Scholastyki.

4. Odwiedziny chorych – przesunięte na sobotę 10.02.2024, zapisy w zakrystii.

5. Zgodnie z wieloletnia tradycja w naszej parafii, wizyta duszpasterska zwana Kolędą odbywa się co drugi rok. W zeszłym roku wraz z ks. Piotrem modlitewnie nawiedziliśmy wszystkie Miejscowości naszej parafii. W tym roku zaprosiliśmy na Msze Kolędowe, w czasie których parafianie przyjmowali poświęcenie wodą na znak odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, modliliśmy się o Boże błogosławieństwo i opiekę Maki Bożej i świętych aniołów dla domowników i domostw. Wierni przyjmowali indywidualne błogosławieństwo otrzymując jako znak spotkania pamiątkowy obrazek błogosławieństwa domu i obrazek z tekstem modlitwy za przyczyną bł. Rodziny Ulmów. Bardzo dziękuję za wspólna modlitwę przybyłym rodziną. Nieobecnych ogarnialiśmy modlitwą by również ich dotknęło Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Dziękujemy 5 grupie z Nowej Góry za posprzątanie kościoła: Teresa Stadnik, Serafina Mazur, Mariusz Hudyga, Katarzyna Cyran, Maria Kurdziel, Michalina Marcela. Magdalena Knapik, Agnieszka Osika.

Złożono i zatrzymano ofiarę 250 zł z zamiarem zakupu dmuchawy do liści.

Dziękujemy ludziom dobrego serca za bezinteresowny demontaż szopki i świątecznego wystroju kościoła. Bóg zapłać wszystkim dbającym o kościół.

Na przyszły Tydzień zapraszamy 6 grupę z Nowej Góry, rodziny: Gleń, Bąbka, Kawala, Chlebicki, Ornacki, Rzepka, Rozmus, Jedynak, Rogozik, Jedynak, Bytom, Niewiedział.