Ogłoszenia duszpasterskie – 03.03.2024 /3 Niedziela Wielkiego Postu/

1. Trwa Wielki Post, który służy przygotowaniu do obchodów Paschalnego Misterium i radości Zmartwychwstania.

– Droga krzyżowa w piątki o godzinie 17:30.

– Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16:00, składka z nabożeństw Gorzkich Żali jest przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Księga Trzeźwości jest wyłożona na bocznym ołtarzu.

Jałmużna Wielkopostna – Puszka przy św. Antonim.

2. W poniedziałek – wspomnienie św. Kazimierza.

3. Spotkanie Grupy Biblijnej – poniedziałek o godzinie 18:40.

4. Rekolekcje Wielkopostne 22.03. – 24.03.2024 program jest wywieszony w gablotach i zamieszczony w Internecie.

5. Spowiedź przedświąteczna 23.03.2024 (07:30–09:00, 16:20–18:00).

Odwiedziny chorych od godziny 09:00, prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Papieska intencja na miesiąc marzec: Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

7. Dziękujemy grupie IX z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła, rodziny: Kluczowska, Kawala, Pałka, Kurdziel, Bodzęta, Nowak. Złożono ofiarę 250 zł.

Za tydzień zapraszamy grupę X z Nowej Góry: Lelek, Szymańska, Mazur, Szczurek, Janus, Nachel, Standera, Nowotarski, Gędłek, Gala, Kawala, Kramarz, Wikliński.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież – /Szkoła Podstawowa/ na Kolonię do Sopotu w terminie 15 – 27. 07, 2024. Całkowity koszt – 1.300zł. Zapisy tylko do 15.03.2024 w Kancelarii Parafialnej. Bardzo ograniczona ilość miejsc.

9. Kuria Metropolitalna w Krakowie zachęca, by adoracja Grobu Pańskiego odbywała się we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.

10. Kuria Metropolitalna w Krakowie zachęca wszystkich wiernych do duchowego przygotowania na beatyfikację Sługi Bożego Michała Rapacza. Papież Franciszek wyznaczył datę beatyfikacji, męczennika czasów komunizmu i kapłana archidiecezji krakowskiej, na dzień 15 czerwca 2024r. Uroczystości beatyfikacyjne będą zwieńczeniem Kongresu Eucharystycznego w archidiecezji krakowskiej.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Michała Rapacza, kapłana i męczennika

Wszechmogący miłosierny Boże, Ty dałeś Twojemu słudze Michałowi udział w męce Chrystusa, wspomóż naszą słabość i za Jego wstawiennictwem udziel nam łaski…, a Twego sługę Michała, kapłana, wynieś do chwały ołtarzy i nas utwierdź w wyznawaniu Twojej prawdy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.