Ogłoszenia 26.07.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

KALENDARZ LITURGICZNY

 • Środa– wspomnienie św. Marty
 • Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
 • Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  Pierwsza sobota miesiąca – Różaniec o godz. 17:30.
 1. Dziękujemy III grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła IV grupę z Czernej:
Kot, Piszczek, Chucherko, Grela, Godyń, Grela, Gajda, Gleń, Kurdziel, Jamińska, Jamróz, Kita

 1. Dziękujemy za składane ofiary na tacę oraz konto parafialne. Środki zostały wykorzystane na spłacenie zaległych płatności parafii, których wciąż mamy jeszcze sporo.

 2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, z okazji imienin ks. Proboszcza Krzysztofa, życzymy opieki świętego patrona, darów Ducha Świętego i sił potrzebnych do posługiwania w naszej parafii. 

 3. Poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa, patrona kierowców będzie po każdej dzisiejszej Mszy Świętej. Przy błogosławieństwie można poświęcić w kościele symbolicznie kluczyki pojazdów, bądź ustawić wszelkie pojazdy na parkingu obok kościoła. Kierowcy otrzymają kartę pojazdu z modlitwą o szczęśliwą jazdę. Ofiary składane przy poświęceniu są związane z akcją pomocy zakupu środków transportu dla misjonarzy (akcja Miva Polska).

 4. Delegacja górali z Rabki pielgrzymująca w 39 Góralskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę pragnie zapewnić parafian z Nowej Góry o swojej pamięci i modlitwie. W związku z obecnym stanem nie chcą narażać nikogo na trudności i w tym roku nie skorzystają z gościnności parafian. Obiecują jednak modlitewną pamięć i również o nią proszą w nadziei spotkania się za rok.

 5. W najbliższą niedzielę (02.08) przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na chorą na nowotwór Hanię z Ostrężnicy.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.