Ogłoszenia 24.05.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna – 24.05.2020

1. Nabożeństwo majowe o godz. 16:00, Msza św. o godz. 16:30. Dziś transmitujemy przez Internet Mszę Świętą o godz.11:00. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
    W niedzielę jeden ksiądz spowiada także w auli koło kościoła
    (w godzinach 6:30-6:50, 8:30-8:50, 10:30-10:50).

2. Dziękujemy IX grupie rodzin z Miękini za posprzątanie kościoła.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła X i XI grupę z Miękini:
X – Lacher, Tarabuła, Kowal, Dudek, Dudek, Lazar, Górak, Jędrzejek, Ring, Kurdziel, Godyń XI – Zwoliński, Lasoń, Ślusarczyk, Klich, Kowalski, Ostachowski, Komenda, Kłeczek, Ostachowski

• Wtorek– wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • Piątekwspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zarazem odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył ks. Janusz Kosowski, a kazanie wygłosi ks. Szymon Miłek.

2. Tradycyjnie w piątek przed odpustem o godz. 20:00 była procesja różańcowa od kapliczki na Sikorowskim do kościoła. W tym roku taka forma jest niemożliwa.
    W zamian za to zapraszamy na godz. 20:00 do kościoła na Mszę Świętą, a później na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwie będzie towarzyszyła nasza schola.

3. Ze względu na to, że miejsce w kościele jest ograniczone, to w czasie odpustu będzie przygotowane nagłośnienie na zewnątrz kościoła, aby każdy mógł czynnie uczestniczyć we Mszy Świętej.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Stan łaski uświęcającej.
  • Przyjęta Komunia Święta.
  • Nawiedzenie kościoła parafialnego.
  • Modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  1. Ze względu na to, że w kościele może być już więcej osób, to w tym tygodniu transmitujemy Mszę Świętą jedynie w niedzielę o 11:00.

2. W przedsionku wystawione są różańce wykonane przez dzieci z naszej parafii z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W dalszym ciągu zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

3. Za wszystkich mieszkających na terenie naszej parafii i za ofiarodawców modlimy się szczególnie na Mszy Świętej we wtorek o 6:30. W tym tygodniu o 18:00.