Ogłoszenia duszpasterskie – 07.04.2024 /2 Niedziela Wielkanocna/

1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy 80 Tydzień Miłosierdzia. Składka jest przeznaczona na dzieła charytatywne Archidiecezji Krakowskiej.

2. Dzisiaj po Mszy o godzinie 07:00 zmianka Tajemnic Różańca. Papieska intencja modlitwy Różańcowej na Kwiecień 2024: Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

3. W poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25.03.2024 na 08.04.2024 – to okazja do przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Złożenie Adopcji na Mszy o godz.: 18:00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Biblijny, 14-20 kwietnia 2024 roku. Jest to czas głębokiej refleksji nad Biblią obchodzony przez polski Kościół katolicki. W tym roku hasłem przewodnim jest: Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Tydzień ten jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. W tym dniu na Mszy o godzinie 11:00 poświęcenie Książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii.

5. W czwartek po Mszy wieczornej próba śpiewy i spowiedzi dla dzieci klas 3.

Przy okazji dzieci nie uczestniczące w katechezie w klasie 4, 5, 6, 7 i 8 nie będą mogły przyjąć sakramentu Bierzmowania po wcześniejszym uzupełnieniu braków szczególnie związanych z katechezą szkolną.

6. Dziękujemy grupie XV z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła: Foryś, Gleń, Bobrowska, Mazur, Zawierucha, Chucherko, Kulis, Chudziak, Gleń

Grupa zakupiła środki czystości…

PS: środki czystości są uzupełniane na bieżąco z kasy parafialnej.

Za tydzień zapraszamy XVI grupę z Nowej Góry: Michalski, Mądry, Gładysz, Piórko, Michalska, Pałka, Wanot, Piekarczyk, Pałka, Kawala Michalska.

Termin sprzątania proszę uzgodnić z panem Kościelnym.

7. Trwamy w przygotowaniach i przeżyciu Kongresu Eucharystycznego, na stoliku broszura – „Jestem z Wami”, krótkie rozważania o Eucharystii.