Ogłoszenia duszpasterskie – 24.03.2024 /Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej/

1. Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa.

Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Święcenie palm podczas każdej Mszy. O godzinie 11:00 Procesja z Palmami po Mszy – Konkurs Palm. Nagrody w przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 11:00.

2. Dzisiaj ostatni dzień Rekolekcji Parafialnych:

07:00 Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

09:00 Msza z nauką rekolekcyjną dla chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

11:00 Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Poświęceniem medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

16:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale z nauką dla wszystkich

3. W Wielki Czwartek o godzinie 18:00 Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne.

4. W Wielki Czwartek abp. Marek Jędraszewski zaprasza do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Mszę Świętą Krzyżma na godzinę 10:00.

Eucharystia rozpocznie pierwszy w historii naszej archidiecezji Kongres Eucharystyczny który będzie trwał do 15.06.2024.

5. Dziękujemy grupie XII z Nowej Góry za posprzątanie naszego kościoła: Katarzyna, Wojciech Węgrzyn, Barbara Węgrzyn, Alicja Katarzyńska, Irena, Stanisław Doła, Kacper Katarzyński, Teresa Brzózka-Grabacka, Krzysztof Grabacki, Henryka Suska, Katarzyna Niedoba, Stanisława Węgrzyn, Kazimierz Katarzyński.

Złożono ofiarę 310zł z przeznaczeniem na Różowy Ornat. Bóg zapłać.

Za tydzień zapraszamy ze względu na porządki przedświąteczne dwie grupy:  XIII i XIV z Nowej Góry: Godyń, Suchoń, Motyl, Pachytel, Świwadłowski, Achtelik, Pacura, Gaweł, Smółka, Kłosowska, Reszczyński, Mirek, Pabis, Chucherko, Gaj, Łabaj, Chucherko, Kubina, Pabis-Czamara, Mirek.

Termin sprzątania proszę uzgodnić z panem Kościelnym.

6. W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna tylko we wtorek i środę.

7. Program Wielkiego Tygodnia jest zamieszczony na stronie Internetowej i na oddzielnym plakacie.