Pielgrzymka do Ziemi Świętej – Izrael /koniec Stycznia 2022/

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – Izrael

Termin: koniec stycznia 2022. Cena: 740 Euro

PROJEKT PROGRAMU PIELGRZYMKI

1 dzień — W godzinach rannych spotkanie na lotnisku Kraków / Katowice, odprawa i przelot do Tel-Aviwu, przejazd  do hotelu obiadokolacja nocleg w Betlejem.

2 dzień — Po śniadaniu Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Przejazd do Betlejem. Zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień — Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna – zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 dzień — Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: zwiedzanie Starego Miasta. Kościół Litostrotos – miejsce sądu Pana Jezusa. Via Dolorosa – Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie. Kościół św. Anny i Ecce homo. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5 dzień — Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra, Tabga – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra, oraz możliwość rejsu po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie / Nazarecie.

6 dzień — Po śniadaniu nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor: zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Przejazd w kierunku Hajfy. Góra Karmel. Przejazd przez Cezareę do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 dzień — Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii – grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, z krótkim postojem w Jerycho. Przejazd nad Morze Martwe z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Góry Kuszenia – i/lub Masady – twierdzy, będącej symbolem heroicznej walki.

8 dzień — Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa i przylot do Kraków / Katowice.

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
 • Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.
 • Cena pielgrzymki obejmuje:
 • Przelot samolotem w obie strony,
  • 7 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach***,
  • Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
  • Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
  • Opieka pilota i duszpasterza,
  • Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,

Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 30.000 EUR  

 • Cena pielgrzymki nie obejmuje:
  • Napojów do kolacji, woda dostępna
  • Biletów wstępu, taksówki na górę Tabor i zwyczajowych napiwków

(140 USD płatne pilotowi na miejscu)

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego (400 PLN).
 • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libijskich oraz syryjskich.

Organizator: ks. Krzysztof Główka, Parafia Nowa Góra, Tel.: 888 123 000, email: parafianowagora@wp.pl

Do zapisu: Dane osobowe, adres, telefon, zaliczka – 200 Euro.