Ogłoszenia Duszpasterskie – 07.11.2021 /32 Niedziela Zwykła/

 Ogłoszenia Duszpasterskie – 07.11.2021 /32 Niedziela Zwykła/

1. Kalendarz liturgiczny: Wtorek – święto, rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Środa – św. Leona Wielkiego. Czwartek – 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości i wspomnienie św. Marcina. Piątek – św. Jozafata. Sobota – wspomnienie świętych pierwszych polskich męczenników.

2. W dniach 1 – 8 Listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny za duszę czyśćcowe. Należy odmówić Ojcze Nasz  i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. W inne dni roku można zyskać odpust cząstkowy.

3. Wyjątkowo w piątek młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania nie ma spotkania.

4. W zakrystii po Mszach świętych przyjmujemy wypisy zmarłych na wypominki „Listopadowe” i „Roczne”. Karteczki  pomocne do wypisu są na stoliku z gazetami. Od dzisiejszej niedzieli modlimy się z nowego wypisu zmarłych. Jeżeli pojawią się nieścisłości, proszę o zgłoszenie w zakrystii. Przyjmujemy również intencje na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które będą sprawowane w czasie wieczornych Mszy w soboty listopada połączone z Różańcem.

5. Dziękujemy XVIII grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni: Grażyna Dźwigaj, Małgorzata Gliwińska, Halina Adamczyk, Anna Skotniczna. Złożono ofiarę 200zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy XIX grupę z Nowej Góry: Chojnacki, Dura, Marchewka, Kasprowicz, Ćwikła, Kramarz, Drożdż, Zawierucha, Janicki.

6. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko.

7. Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”.