Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2023 – 26 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2023 – 26 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedziele Miesiąca. Na dzisiejsza niedziele słowo do Archidiecezjan skierował Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Prosi o modlitwę w intencjach Kościoła i Ojczyzny.

2. Papieska Intencja modlitwy Różańcowej na miesiąc Październik 2023: za Synod – Módlmy się̨ za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się̨ prowadzić́ Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

3. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, środa – św. Franciszka z Asyżu, czwartek – św. s. Faustyny Kowalskiej, sobota – NMP Różańcowej.

4. Rozpoczynamy Październik – Nabożeństwa Różańcowe: w niedzielę o godzinie 15:30, w tygodniu o godzinie 17:30. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania i dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii świętej.

W czasie Różańca modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Synod, o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży, za misje, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.

5. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowanie (klasy 8 i 1 średnie) – spotkania w 1 i 3 poniedziałki miesiąca po Mszy o godzinie 18:00.

W tym miesiącu w trzeci poniedziałek (16.10.2023) zamiast młodzieży zapraszam rodziców kandydatów do Bierzmowania. Bardzo Proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców.

6. I Piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17:00.

7. Odwiedziny chorych w I sobotę miesiąca – chorych zgłaszamy w zakrystii.

8. Dziękujemy VII grupie z Miękini za troskę o kościół: Ewelina, Dominik Bolech, Anna, Marcin Godyń, Wojciech Godyń. Do ofiary dołączyli się: Maria Zwolińska, Maria Kurdziel, Stanisława Godyń, Krystyna Bolech.

Zakupiono kwiaty za 70zł, złożono ofiarę 160zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy VIII grupę z Miękini, rodziny: Kwaśniewski, Zdziech, Besztocha, Godyń, Janik, Zaporowicz, Wójcik, Ślusarczyk, Gawęda, Noworyta, Szmagier, Łagan, Kurdziel.

9. Grupa Biblijna spotyka się w 2 i 4 poniedziałek miesiąca po Mszy o godzinie 18:00. Gorąco zapraszamy do Wspólnoty młodszych i starszych.

10. Spotkanie dla Lektorów i Ministrantów – za tydzień w niedziele (08.10.2023) o godzinie 15:00

11. Bardzo proszę zwracać uwagę na godziny Mszy św. w ciągu tygodnia.