Ogłoszenia 09.06.2019

Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

1. Dziś odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz.11:30. Będą ją celebrowali: ks. kanonik Grzegorz Pałka – nasz rodak pracujący od 20 lat w diecezji częstochowskiej jako proboszcz, a także ks. kanonik Janusz Kosowski – proboszcz parafii Nawojowa Góra.
    Na sumie dzieci klas IV-tych będą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii Świętej.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o godz.16:00, a w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej.

Dziękujemy rodzicom dzieci klas IV i II grupie rodzin z Miękini za posprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III grupę z Miękini: Fedko, Sośnierz, Pałka, Łabuzek, Woszczyna, Łagan, Dorynek, Pałka, Lasoń, Sokół

• Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła –
    Msze św. o godz. 6:30, 9:00, 18:00 – składka na pomoc Kościołom w potrzebie
  • Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
  • Środa – wspomnienie bł. męczenników ks. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  1. W środę dzieci klas III jadą na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic, wyjazd
    o godz. 7:30 spod kościoła.
  2. Za zastępcze nagłośnienie w kościele zapłaciliśmy 5 000 zł, mamy zapłacić jeszcze 11 000. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdy wtorek na Mszy św. godz.6:30.
  3. W przyszłą niedzielę będzie składka na potrzeby naszej parafii.
  4. „Organizacje działające na terenie Nowej Góry zapraszają wszystkich w dniu 15 czerwca (sobota) o godz. 15:00 na nasz Rynek na „Nowogórski Piknik Rodzinny”. Zapewniamy wiele atrakcji m.in pokazy sprzętu policyjnego, występy naszych dzieci i zaproszonych gości. Będzie można nabyć cegiełki na pomoc w dofinansowaniu rozbudowy przyszkolnego placu zabaw. W śród darczyńców rozlosujemy bardzo atrakcyjne nagrody. Przeprowadzimy również licytację prac uczniów z której dochód przekazany zostanie na pomoc w leczeniu Tomka Warzechy. Jednocześnie informujemy że na czas trwania imprezy w rejonie Rynku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu identyczna jak w roku ubiegłym. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do wspólnej zabawy.”
  5. Zachęcamy do kupowania i czytania „Gościa Niedzielnego”.