Ogłoszenia Duszpasterskie – 18.12.2021 /4 Niedziela Adwentu/

1. Przeżywamy ostatni tydzień Adwentu. Ostatnie Roraty w piątek o godzinie 18:00.

2. Spowiedź przedświąteczna: środa – 21 i czwartek – 22.12. od g.16:00 do 17:50.

Odwiedziny chorych w piątek 23.12. od godziny 08:30. Zgłaszamy chorych w zakrystii. W styczniu nie będzie odwiedzin.

3. W sobotę 24 Grudnia Msza o godzinie: 6:30, nie ma Mszy o godzinie 18:00.

Okres Narodzenia Pańskiego zaczyna się I nieszporami Narodzenia Pańskiego.

W noc Bożego Narodzenia, sprawujemy Mszą Pasterską o godzinie 22:00.

Ofiara z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W przyszła niedzielę – 25 Grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Składka przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – „Świętopietrze”.

26 Grudnia – drugi dzień radości Bożego Narodzenia a równocześnie święto św. Szczepana – Msze święte w porządku niedzielnym.

4. W zakrystii Świece „Caritas” – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

W każdym chrześcijańskim domu na Wigilijnym Stole powinna być świeca Caritas.

Dochód z jej sprzedaży wspiera Najbardziej Potrzebujących a zwłaszcza dzieci.

5. W zakrystii do nabycia są Poświęcone Opłatki na Wigilię – ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kościoła.

6. Wizyta duszpasterska, na prośbę arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powraca do dawnego duszpasterskiego zwyczaju. Odwiedziny duszpasterzy wiernych w domach na terenie naszej parafii rozpoczniemy zaraz po świętach. Program Kolędy będzie zamieszczony na stronie parafii i wywieszony w gablotkach w najbliższych dniach.

Po dwuletniej przerwie prosimy o pomoc w prowadzeniu ministrantów i księży. Bardzo prosimy aby ktoś z domowników wyszedł wcześniej przed dom.

Woda świecona jest do zabrania ze stolika. Prosimy nie szczelnego naczynia.

Wykaz odwiedzin zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

7. Dziękujemy X grupie z Miękini za posprzątanie naszej świątyni: Jolanta, Zbigniew Mikuliszyn, Zbigniew Mikuliszyn, Lucyna Lasoń, Małgorzata Klich, Urszula Kowalska. Złożono ofiarę 250 zł z przeznaczenie na zakup choinek.

Na przyszły tydzień ze względu na Święta zapraszamy XI i XII grupę z Miękini: Kaczara, Szpoton, Łabuzek, Siemek, Noworyta, Dudek, Nowak, Bąbka, Wieczorek, Bodzenta, Garlej, Musiał, Bodzenta, Bodzenta, Łabuzek, Karaczan, Cyran, Bodzenta, Nowak.

8. Na cmentarzu prosimy o segregację śmieci.

9. Dziękujemy za zbiórka żywności darów dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii przeprowadzanej w Nowej Górze – Delikatesy Extra i Lewiatan, sklep spożywczy na Olkówkach oraz sklep w Czernej u Czarneckiej. Paczki dla potrzebujących przygotowuje Grupa Biblijna.

10. Dla przypomnienia – Puszka św. Antoniego przez cały okres Adwentu jest z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

11. Prasa katolicka – Świąteczny podwójny numer „Gościa Niedzielnego”.