Ogłoszenia duszpasterskie – 10.07.2022 /15 Niedziela zwykła, r. C/

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.07.2022  /15 Niedziela zwykła, r. C/

1. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej) – co oznacza odpust w Czernej w sobotę.

2. W czasie wakacji mamy w dni powszednie tylko jedną Mszę świętą; w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w piątek Msza będzie o godz. 6.30, natomiast w środę, w czwartek i w sobotę o godz. 18.00.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę i w czwartek po wieczornych Mszach świętych.

4. Dziękujemy VII grupie z Nowej Góry za posprzątanie naszej świątyni – sprzątało pięć rodzin. Do ofiary 100 zł dołożyły się jeszcze dwie rodziny.

Na przyszły tydzień zapraszamy grupę VIII z Nowej Góry, państwo: Mazur, Hujdus, Wójcik, Kunert, Kopeć, Boczar, Kawala, Bała, Jaros.

5. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”

ks. Piotr Wieczorek