Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

1. Kalendarz lityrgiczny:

Poniedziałek – św. Bartłomieja, Środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej, Czwartek – św. Moniki, Piątek – św. Augustyna, Sobota – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

2. Dziękujemy VII grupie rodzin z Czernej za posprzątanie kościoła:

Zofia Maciejowska, Ksenia Pałka, Halina Kopek, Krystyna Kurdziel, Henryka Lasoń, Anna i Michał Pietracha do ofiary 500 zł dołączyli się: Maria Smółka, Tadeusz Sroka, Maria Maciejowska, Zygmunt Kłeczek, Sylwia Katarzyńska, Teresa Dymek, Krystyna Michalska.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła I grupę z Nowej Góry: Kawala, Kramarz, Chucherko, Kawala, Kłosowska, Knapik, Pudełek, Drabik.

3. Podejmijmy modlitewne wsparcie dla naszych sióstr i braci na Białorusi.

4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla cierpiących mieszkańców Bejrutu w Libanie, dotkniętych tragicznym wybuchem niszczącym miasto, 2.022zł.Bóg zapłać za dobroć i wrażliwość serc ofiarodawców.

5. Wciąż można włączyć się w dzieło „Sierpniowej Abstynencji”.

Księga trzeźwości wyłożona jest na ołtarzu przy chrzcielnicy.

Ofiarujmy wyrzeczenie w intencji tych, którzy sobie już nie radzą z nałogiem.

Osoby, które się już wpisały proszę o uzupełnienie podpisu w księdze.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz