OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.2022  (I TYDZIEŃ ADWENTU)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny.

Rozpoczynający się dziś liturgiczny okres Adwentu jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na powtórne przyjcie Pana oraz przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas na modlitwę, adoracje Najświętszego Sakramentu, rozważanie Pisma św., uczestnictwo w Roratach.

Podejmijmy postanowienia adwentowe, które zbliżą nas do Chrystusa.

2. Adwentowe Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie – „ Roraty” w dni powszednie o godzinie 18:00. W niedziele nie odprawia się „Rorat”.

Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież zwłaszcza przygotowująca się do Bierzmowania i dorosłych.

Dzieci prosimy o Serduszka, które będą potem umieszczone w Żłóbku Pana Jezusa. Na serduszku piszemy postanowienie adwentowe na dany dzień i podpisujemy.

Będziemy losować trzy serduszka, dziecko zabiera na cały dzień figurkę Matki Bożej.

Będzie specjalny cykl rozważań adwentowych. Do udziału zachęcamy wszystkich.

3. W kalendarzu liturgicznym w środę święto św. Andrzeja, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.

4. W sobotę 03 Grudnia o godzinie 10:00 Msza św. Dziękczynno – Błagalna za górników i ich rodziny. Pragniemy modlić się za żywych i zmarłych.

Dla uczestników spotkania Barbórkowego w Miękini – które odbędzie się 02 Grudnia w piątek została udzielona suspensa od potraw mięsnych.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, spowiedź od godziny 17:30.

6. W I Sobotę miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 08:30, prosimy zgłaszać chętnych w zakrystii.

Po Mszy wieczornej Różaniec za Ojczyznę.

7. Bóg zapłać za wspaniały wieniec i dekorację adwentową ludziom dobrych serc.

Za posprzątanie naszej świątyni dziękujemy VII grupie z Miękini, sprzątali: Aneta i Marcin Godyń. Do ofiary 500zł z przeznaczeniem na zakup dwóch choinek dołączyli się: Maria Kurdziel, Emilia Kurdziel, Aneta Łagan, Bogdan Łagan, Stanisława Godyń, Teresa Ostachowska, Karolina Augustak, Bogdan Kurdziel, Maria Motak, Marta Zwolińska

Na sobotę zapraszamy VIII grupę z Miękini: Wójcik, Gawęda, Zdziech, Kwaśniewska, Besztocha, Godyń, Ślusarczyk, Gawęda, Śliwa, Zaporowicz.

8. Już w najbliższym tygodniu będzie można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach akcji „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

Od dzisiaj można również nabyć poświęcone i pobłogosławione opłatki bożonarodzeniowe.

9. Puszka św. Antoniego przez cały okres Adwentu jest z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

10. Dziękujemy zarządzającym sklepami w Nowej Górze: Delikatesy Extra i Lewiatan za zgodę na zbieranie darów dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii, paczkami zajmie się grupa Biblijna.