OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022  (II TYDZIEŃ ADWENTU)

1. Na dzisiejszą II niedziela Adwentu Rzymskokatolicki Episkopat Ukrainy kieruje do duchowieństwa i wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce list. Z racji I niedzieli miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pełny tekst listu znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. Biskupi piszę między innymi: …W czasie tak wielkiego doświadczenia, kiedy wojna pozostawia po sobie śmierć, cierpienie i zgliszcza, wspólnota Kościoła w Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce. Jesteście z nami od 24 lutego, gdy rozpoczęła się wojna. Trudno jest dzisiaj podsumować w liczbach otrzymaną pomoc, ale jest ona wielka, tak jak wielkie są serca Polaków. Prosimy bądźcie nadal blisko nas! Ta nasza prośba, którą kierujemy do Kościoła w Polsce, czyniąc to na ręce Episkopatu Polski, jest apelem lęku i trwogi o przetrwanie. Tak więc dziękujemy kolejny raz za dar modlitwy i pomoc finansową, jaką wesprzecie nas w II Niedzielę Adwentu. Na dzień dzisiejszy, wdzięczność naszą możemy najskuteczniej wyrazić poprzez modlitwę za ludzi dobrej woli. Niech za wszelkie dobro nam okazane błogosławi Was Bóg, Ojciec Miłosierdzia i ochrania Najświętsza Maryja Panna, nasza wspólna Królowa i Matka.

W związku z tym dzisiaj przed kościołem zbiórka do koszyczków na pomoc na Ukrainie.

Dla przypomnienie – Puszka św. Antoniego przez cały okres Adwentu jest z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy.

2. Adwentowe Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie – „ Roraty” w dni powszednie o godzinie 18:00. W niedziele nie odprawia się „Rorat”.

3. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Mikołaja, środa – św. Ambrożego, czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Papieskie Intencje Różańcowe na miesiąc Grudzień 2022 – Za organizacje wolontariatu. Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

5. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Msze o godz. 18.00 z poświęceniem medalików.

6. Spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas ósmych w piątek o godz. 18.40 w kościele.

7. Za posprzątanie naszej świątyni dziękujemy VIII grupie z Miękini, sprzątali: Elżbieta Zdziech, Paulina Besztocha, Krystyna Wójcik, Danuta Godyń, Karolina Kwaśniewska.

Do ofiary 280 zł dołączyli się: Maria Zaporowicz, Teresa Śliwa, Władysława Ślusarczyk. Zakupiono również dwie malutkie choinki,

Na sobotę zapraszamy IX grupę z Miękini: Lacher, Luzara, Dudek, Kłeczek, Janik, Ślusarczyk, Dudek, Górak, Wójcik, Godyń, Kłeczek, Kawala, Jędrzejczyk, Ring.

8. Można nabyć świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach akcji „ Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

Sugerowana ofiara: Mała świeca – minimum 12 zł, Duża świeca minimum 15zł.

W zakrystii można nabyć poświęcone i pobłogosławione opłatki bożonarodzeniowe.

Ofiara z przeznaczeniem na ogrzewanie.

9. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii.

10. Zbiórka żywności darów dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii jest przeprowadzana w nasypujących punktach: Delikatesy Extra i Lewiatan w Nowej Górze, sklep spożywczy na Olkówkach oraz sklep w Czernej u Czarneckiej.

11. Rada Rodziców przy SP w Nowej Górze serdecznie zaprasza na Kiermasz Wypieków Świątecznych po każdej mszy świętej w niedzielę 18 grudnia. Dochód z zakupu ciast zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów Szkoły.