Ogłoszenia Duszpasterskie  XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2020

1. Dzisiaj przeżywany II Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła, suma odpustowa o godzinie 11:30!!!   Święto przypada 29.09.2020 – wtorek.

Kazania odpustowe głosi ks. mgr Michał Tucznio z parafii w Krzeszowicach.

1. Kalendarz liturg.: Poniedziałek – św. Wacława, Wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, Środa: św. Hieronima, Czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Piątek – Świętych Aniołów Stróżów.
  1. Od 1 Października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.

W niedzielę o godzinie 15:30, w tygodniu o 17:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych – wszystkich Parafian i Gości.

1. Zmianka Różańcowa w najbliższą niedzielę p Mszy o godzinie 7:00.
  2. Spowiedź na I piątek i I sobotę od godziny 17:00.
  3. Wizyta u chorych w I sobotę od godziny 8:00. Prosimy zgłaszać chorych.
  4. Zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami na Mszę Świętą w najbliższą środę (30.09.2020r.) o godz. 18:00, tak rozpoczniemy przygotowania do I Komunii Świętej, która planowana jest na 16.05.2021 r. W czasie Eucharystii dzieci otrzymają różańce. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z rodzicami.
  1. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 430zł.

W tym tygodniu sprzątali: Maria Dudek, Agnieszka, Filip Zawierucha,

Andrzej Rozmus, Teofila Bazarnik, Jadwiga Chmiel, Karolina Chmiel, Barbara Zawierucha, Barbara Ziębińska, Władysława Kawala, Łukasz Dudek, Stefania Bodzęta, Jan Bodzęta, Dominika Nowak.

Na Przyszły tydzień zapraszamy V grupę Nowej Góry, rodziny: Dudek, Mazur, Osika, Chucherko, Chucherko, Widyna, Cyran, Marcela, Knapik, Palarski, Fitacz, Kurdziel, Szczurek, Kwaśniewski, Czech.

1. Bóg zapłać za składane ofiary na cale parafialne. Zbieramy obecnie na zabezpieczenie popękanej rozety nad głównym wejściem do kościoła, przez którą wpływa woda zalewając organy. Zostały już wykonane oględziny i prace związane z wstępnym pomiarem poszczególnych elementów do zabezpieczenia.
  1. Poszukujemy sponsorów do opłacenia całości lub części kosztów związanych z pracami przy kościele, jest bardzo dużo różnych dzieł do wykonania.
  1. Na stoliczku przy wejściu głównym – Gość Niedzielny oraz nowy numer bezpłatnej gazetki „Dobre Nowiny”, pismo publikuje bardzo ciekawe i aktualne artykuły. Gorąco zachęcam do zabrania przez każdą rodzinę. Można wesprzeć wydawcę pisma, wrzucając dobrowolną ofiarę celem pokrycia kosztów druku i kolportażu.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz