Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

1. W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i wszelkich innych pojazdów mechanicznych odbywa się po każdej Mszy Świętej na parkingu. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy – MIVA Polska
    (akcja 1 grosz za 1 kilometr).
    Opiece św. Krzysztofa powierzamy dziś również ks. Proboszcza i wszystkich innych solenizantów.

• Poniedziałek– wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Czwartek – wspomnienie św. Marty
  • Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  1. Dziękujemy II grupie z Nowej Góry za posprzątanie kościoła. Byli to: Barbara Godyń, Józefa Malczyk, Małgorzata i Hubert Bąbka, Halina Kurdziel, Stanisław Malczyk, Jan Kasprzyk, Anna Zięba, Maria Cyganik, Beata Radzik, Amelia Radzik, Magdalena Matusik, Danuta Gibała. Grupa złożyła ofiarę 610 zł.
    Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła III grupę z Nowej Góry: Kuś, Górecki, Dudek, Cichoń, Bodzęta, Rozmus, Dudek, Grabowski, Zajega, Kawala,
  1. W najbliższy wtorek nocować w naszej parafii będzie Pielgrzymka Góralska.
    Ze względu na sytuację pandemiczną nocleg odbędzie się jednak wyłącznie na polu namiotowym. Pielgrzymi dziękują naszym parafianom za życzliwość i polecają się na kolejne lata.

2. Urząd Miejski w Krzeszowicach informuje, że w dzisiejszą niedzielę organizuje na Rynku w Krzeszowicach w mobilnych punktach: szczepienia mieszkańców przeciw Covid-19 oraz dyżury rachmistrzów spisowych, którzy będą pomagać spisywać się mieszkańcom w ramach Narodowego Spisu Powszechnego.

3. W zakrystii jest możliwość nabycia książki p. Zbigniewa Cyrana pt. „W cienistym blasku krzyża”, która przedstawia historię naszego regionu zebraną w przeciągu ostatnich 25 lat. (cena to 20 zł)

4. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.