Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021

1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna jest czynna w środę po wieczornej Mszy Świętej. W nagłych przypadkach jest możliwość kontaktu codziennie po wieczornej Mszy Świętej w zakrystii.

• Czwartek– święto św. Marii Magdaleny
  • Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  1. W najbliższą niedzielę (25.07) przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów i wszelkich innych pojazdów mechanicznych odbędzie się po każdej Mszy Świętej niedzielnej (również po wieczornej Mszy w sobotę).
    W tym dniu przypada również dzień imienin Księdza Proboszcza, którego obejmiemy naszą modlitwą.

2. Dziękujemy I grupie z Nowej Góry za posprzątanie kościoła. Byli to:
    Danuta Machnik, Krystyna Kita, Celestyna Kłosowska, Halina Kawala.
    Do ofiary 170 zł dołączyli się: Halina Chucherko, Jadwiga Kawala.

Na przyszły tydzień prosimy o posprzątanie kościoła II grupę z Nowej Góry:
    Smolik, Radzik, Cyganik, Matusik, Kasprzyk, Zięba, Gibała, Piórko, Bąbka, Malczyk, Godyń
  1. We wtorek 27.07 nocować w naszej parafii będzie Pielgrzymka Góralska.
    Ze względu na sytuację pandemiczną nocleg odbędzie się jednak wyłącznie na polu namiotowym. Pielgrzymi dziękują naszym parafianom za życzliwość i polecają się na kolejne lata.

2. Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w Warszawie 12.09.2021r.
    W ramach przygotowania do tego wydarzenia, na prośbę abpa Marka Jędraszewskiego, będziemy przeżywać „Nowennę przed uroczystością beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego” według zaproponowanych materiałów.

3. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP módlmy się w tych dniach szczególnie w intencji poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgi i Holandii.
  4. Wspominając wydarzenia sprzed pięciu lat, gdy młodzież całego świata przybyła do Krakowa, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, Archidiecezja Krakowska – wraz z samorządem lokalnym – podjęła się organizacji uroczystych obchodów jubileuszowych, które będą miały dwie odsłony. W sobotę 24 lipca br. o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył Eucharystii z okazji rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie, bp Robert Chrząszcz wygłosi homilię, a w celebrze uczestniczyć będą między innymi diecezjalni duszpasterze młodzieży wraz z przedstawicielami młodych z całej Polski. Po Mszy świętej będzie miał miejsce koncert, podczas którego młodzi przedstawiciele diecezji polskich wykonają najbardziej znane hymny ŚDM oraz zaprezentują polską wersję hymnu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, przygotowaną w ostatnich tygodniach we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00 na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży.

5. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.