Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu (06.12.2020)

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

1. Kalendarz liturgiczny: Trwa czas Adwentu. Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 06:30. W poniedziałek – św. Ambrożego, Wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają „Cudowny Medalik” z wizerunkiem Maryi Niepokalanie Poczętej.

2. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako wspomnienie św. Mikołaja. Jest to również „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Zbiórka na ten cel do skarbonki przy św. Antonim.

3. Trwa akcja „Świeca Caritas”. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej oraz na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi. Proponowana ofiara małej świecy – 6 zł, dużej – 12 zł. Do nabycia w zakrystii.

4. Dla najbardziej potrzebujących, rozpocznie się w najbliższy poniedziałek zbiórka żywności w sklepach. Z góry wszystkim dziękujemy za hojność serca.

5. Konkurs kolęd w tym roku wyjątkowo odbędzie się w wirtualnej formie. Prosimy, by chętne dzieci, młodzież lub całe rodziny przesyłały filmiki z samodzielnie wykonanymi kolędami do ks. Zbigniewa (Facebook, mail itp.). Nagrane materiały zasadniczo będziemy zbierać do 23.12.2020, aby w Wigilię mogły zostać opublikowane na stronie Facebooka parafii, na której będzie też można oddać głos na ulubione wykonanie. Na prośbę zainteresowanych będzie można dosyłać kolędy do 31.12.2020, które na bieżąco będą dodawane.

6. Dziękujemy Grupie XIV z Nowej Góry: Dorota Gaj, Agata, Ryszard Chucherko, Irena Mirek, Małgorzata Łabaj, Helena Koryczan, Jolanta Pabis, Halina Chucherko za posprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 220zł.

Na Przyszły tydzień zapraszamy XV Nowej Góry, rodziny: Nowak, Koryczan, Czech, Ziębiński, Zawierucha, Chudziak, Chucherko, Chucherko, Gleń, Mazur.

7. Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko. Dzięki segregacji za śmieci rachunek obniżył się do kwoty 3.287zł. W niedługim czasie pojawią się w miejsce kontenera, mniejsze pojemniki na śmieci i odpady biodegradowalne wewnątrz murów cmentarza.

8. Prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz