Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

1.  Kalendarz liturgiczny: Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 06:30. W poniedziałek – święto św. Andrzeja, czwartek – św. Franciszka Ksawerego. Piątek – wspomnienie św. Barbary – Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Górników i ich rodzin na godzinę 10:00. W Przyszłą niedzielę wspomnienie św. bp Mikołaja 🙂

2.  Niedziela 06.12.2020 będzie przeżywana jako „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Zbiórka na ten cel do skarbonki przy figurze św. Antoniego, (obok gazet).

3.  Rusza kolejna edycja akcji „Świeca Caritas”. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi. Proponowana ofiara małej świecy – 6 zł, dużej – 12 zł. Do nabycia w zakrystii.

4.  Do skrzynek pocztowych, każdej rodziny naszej Parafii trafiły koperty z poświęconymi Opłatkami na Wigilię, życzeniami i zasadami tegorocznej „Kolędy”. Wykaz rejonów kolędowych ogłosimy w okresie przedświątecznym.

5.  I Piątek miesiąca, spowiedź od godziny 17:30. I Sobota – odwiedziny chorych od 8:30. Prosimy zgłaszać chorych.

6.  Dziękujemy Grupie XIII z Nowej Góry: Pacura, Reszczyński, Smółka, Achtelik, Wójs, Świwadłowski, Motyl, Alicja Godyń, Ewa Kłosowska, Gaweł, Stanisław Kubina, Witold Sobański za posprzątanie naszej świątyni i złożoną ofiarę 400zł. Na Przyszły tydzień zapraszamy XIV Nowej Góry, rodziny: Gaj, Chucherko, Pabis, Chucherko, Mirek, Koryczan, Łabaj.

7.  Bardzo proszę o nie wrzucanie do kontenera przy cmentarzu odpadów biodegradowalnych, takich jak kwiaty z ziemią, wiązanki, kwiaty naturalne, liście itp. Kawałek od kontenera powstało przeznaczone do tego wysypisko.

8.  Prasa katolicka – Gość Niedzielny                                                                                                                                                                                                                                                      Ks. Krzysztof Główka – proboszcz