Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

1. Wczoraj rozpoczęliśmy Rekolekcji Wielkopostne w naszej parafii, które prowadzi O. Włodzimierz Tochmański z Sanktuarium w Czernej.

Pierwszą naukę jak i kolejne morzymy raz jeszcze rozważyć na naszej stronie Internetowej na kanale Facebook.

Drugą naukę rozważamy w czasie dzisiejszych – niedzielnych Mszy, trzecia w czasie Gorzkich Żali.

2. Spowiedź przedświąteczna – Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa od godziny 17:00 do 18:00.

3. Odwiedziny chorych w sobotę 27 Marca, prosimy zgłaszać chorych.

4. Kościół wskazuje uczynki pokutne, którymi są: post, modlitwa, jałmużna. Skarbonka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę wielkopostną. Pozyskane środki zostaną przekazane dla Caritas i papieskiemu stowarzyszeniu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15:00, będzie poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Ofiara na nabożeństwie będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 oraz prowadzona przez młodzież o godzinie 19:00.

7. Dziękujemy VII grupie z Miękini za posprzątanie kościoła: Dorota, Józef Wójcik, Andrzej Ostachowski, do ofiary 350zł dołączyli się Lidia Ostachowska, Barbara Kurdziel i Bolesław Ostachowski.

Na przyszły tydzień zapraszamy VIII Grupę z Miękini – Godyń, Godyń, Danecki, Bolech, Łojas, Bodzęta, Zwoliński, Augustak, Godyń, Motak, Kurdziel.

8. W niedzielę Palmową na Mszy świętej o godzinie 11:00 odbędzie się konkurs własnoręcznie wykonanych Palm.

Na tej Mszy odbędzie się uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów.

9. Baranki Wielkanocne „Caritas” do nabycia w zakrystii.

10. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Trzeźwości.

11. Od 19 do 25 Marca przeżywamy „Tydzień modlitw o ochronę życia”.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze o godzinie 6:30, 09:00 i 18:00. Będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Prosimy w tym dniu przynieść wypełnione deklaracje. Można uczynić to również indywidualnie w domu. Informacje szczegółowe na naszej stronie internetowej.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz