Ogłoszenia Duszpasterskie 4 Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

1. Rekolekcji Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w 20 i 21 marca. Pierwsza nauka w sobotę na Mszy o godzinie 18:00, druga w czasie niedzielnych Mszy, trzecia w czasie Gorzkich Żali.

2. Spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę (29, 30 i 31. Marca).

3. Odwiedziny chorych w sobotę 27 Marca, prosimy zgłaszać chorych.

4. Kościół wskazuje uczynki pokutne, którymi są: post, modlitwa, jałmużna. Skarbonka przy św. Antonim jest przeznaczona na Jałmużnę wielkopostną. Pozyskane środki zostaną przekazane dla Caritas i papieskiemu stowarzyszeniu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Kuria Metropolitalna prosi każdą parafię o wsparcie trzech hospicjów dziecięcych: im. ks. Tischnera, Alma Spei, a także hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15:00, będzie poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Ofiara na nabożeństwie będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 oraz prowadzona przez młodzież o godzinie 19:00.

7. Dziękujemy VI grupie z Miękini za posprzątanie kościoła: Ewa Noworyta, złożono ofiarę 50zł.

Na przyszły tydzień zapraszamy VII Grupę z Miękini – Wójcik, Ostachowski, Kurdziel, Godyń, Wójcik.

8. Konferencja Episkopatu Polski prosi o zapoznanie się z treścią Apelu o poszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy. Dokument jest zamieszczony w gablocie i stronie internetowej parafii.

9. Baranki Wielkanocne „Caritas” do nabycia w zakrystii.

10. Jak co roku organizujemy konkurs palm, który odbędzie się w niedzielę Palmową.

Ks. Krzysztof Główka – proboszcz